Roger Żochowski Roger Żochowski 02.08.2014 10:49
Za takim Square Enix tęsknimy - więcej takich gier!
3320V

Za takim Square Enix tęsknimy - więcej takich gier!

Sqaure Enix rozmieniło się w ostatnich latach na drobne, a przygody Lightning były doskonałym przykładem, jak z legendarnej niegdyś marki zrobić dojną krowę. Co jednak najciekawsze - Japończycy w dalszym ciągu potrafią tworzyć znakomite gry jRPG. 

Doskonałym tego przykładem jest Bravely Default - tytuł, który mi osobiście przypomniał czasy złotej ery japońskich gier RPG. Podany ze smakiem, z niezłą fabułą, ciekawym systemem walki, masą opcjonalnych questów i dający radość podczas eksploracji klasycznej mapki świata. Średnia ocen na Metacritic stanęła na 85%, co pokazuje, że gra Square Enix naprawdę się udała. Wypadek przy pracy? Mam nadzieję, że nie.

 
Nie tak dawno informowaliśmy, że cyfrowa wersja gry okazała się ogromnym sukcesem, sprzedając się na 3DSie w liczbie miliona egzemplarzy. Powinno to zmotywować twórców gry do wzmożonej pracy nad sequelem. Bravely Second rozgrywać będzie się kilkanaście lat po wydarzeniach z pierwowzoru. Główną bohaterką będzie niewiasta imieniem Magnolia Arch pochodząca z księżyca. W grze powróci wiele znanych lokacji (ponownie zwiedzimy krainę Luxendarc), choć pojawią się także zupełnie nowe miejscówki, jak chociażby miasto Instantarl.

Poniżej możecie rzucić okiem na najnowsze screeny oraz artworki z sequela. 

Tagi: