Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.08.2014 11:01
Setki podrabianych konsol w Poznaniu - policja zatrzymała właścicieli sklepu
7222V

Setki podrabianych konsol w Poznaniu - policja zatrzymała właścicieli sklepu

Okazuje się, że w Polsce problemem jest nie tylko nielegalny obrót oprogramowaniem i grami, ale również... konsolami. W ostatnich dniach do jednego z poznańskich sklepów weszła policja. W magazynie znaleziono podrabiane konsole o wartości ok 1 miliona złotych.

Serwis epoznan.pl donosi, że poznańska policja przeprowadziła w lipcu akcję wymierzoną w firmę zajmującą się handlem podrabianym sprzętem elektronicznym. W magazynie rzeczonego przedsiębiorstwa znaleziono setki konsol z podrobionymi znakami towarowymi.

Jak ustalono właściciele poznańskiej firmy zakupili przedmioty w Chinach. Wartość towaru wyceniono na ok. 1 mln złotych. Grupa sprzedawała taki hardware od dłuższego czasu w Polsce i Czechach. "Przedmioty można było nabyć w sklepach ze sprzętem elektronicznym oraz na stronach internetowych" - wyjaśniła Patrycja Banaszak z poznańskiej policji.

Właściciele sklepu mogą usłyszeć zarzuty naruszenia ustawy o prawie własności przemysłowej, za co grozi maksymalnie 5 lat więzienia.

O jakie konsole może tutaj chodzić? Być może o "PlayStation 3"... ale takie na kartridże. Chińczycy mają długą tradycję podrabiania konsol i kontrolerów znanych producentów. Wybrane okazy z pokaźnej kolekcji podróbek znajdziecie poniżej w galerii. Trzy pierwsze zdjęcia, przedstawiające zabezpieczony towar, pochodzą od poznańskiej policji.

źródło

Tagi: humor konsole playstation 3 podróbki policja polska polystation