Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.07.2014 09:17
Czy to koniec Homefront: The Revolution? - z Crytek UK odeszły kluczowe osoby
751V

Czy to koniec Homefront: The Revolution? - z Crytek UK odeszły kluczowe osoby

Niedawno pisaliśmy o bardzo poważnych problemach finansowych Crytek. Okazało się, że najgorsza sytuacja panuje w brytyjskim oddziale firmy, którego pracownicy nie otrzymują wynagrodzeń od wielu miesięcy.

Ostatnio czytaliśmy o narzekaniach deweloperów z Crytek UK, którzy skarżyli się na zwolnienia i brak płynności w wypłacaniu wynagrodzeń. Wg jednej osoby z brytyjskiego studia odeszło już ok. 100 pracowników, a w poprzednich tygodniach pozostali deweloperzy odmówili pracy w związku z brakiem wynagrodzeń.

Kotaku dzisiaj kontynuuje ten temat. Serwis, powołując się na kilku swoich informatorów, twierdzi, że z pracy nad Homefront: The Revolution zrezygnował właśnie sam Hasit Zala, główny projektant gameplayu nowego tytułu. Wg Kotaku wypowiedzenia złożyli również Ben Harris (producent) oraz Karl Hilton, szef całego studia. Studio pozostało tylko z szeregowymi pracownikami, bez najważniejszych osób w zespole.

Wg najświeższych doniesień pracownicy Crytek UK nadal nie otrzymali wynagrodzeń, co trwa już "od dłuższego czasu". Crytek odmawia komentowania tych doniesień.

 Wg pogłosek istnieje mała szansa, że Deep Silver może wykupić Crytek UK i kontynuować produkcję Homefront: The Revolution. Redakcja Kotaku podkreśla jednak, że w tym momencie nic nie jest pewne.

Homefront: Revolution miało pojawić się na PC, PS4 i XONE w 2015 roku.

Poniżej możecie sprawdzić trochę gameplayu z rzeczonej produkcji.

źródło

 

Tagi: