Horizon Forbidden West "ulepsza Zero Dawn pod każdym względem". Nowy gameplay i wrażenia IGN z playtestu

News
3338V
Aloy z Horizon Forbidden West
Bartosz Dawidowski | 25.01, 11:26

Horizon Forbidden West trafi do sprzedaży w lutym, ale pierwsze redakcje już miały okazję zagrać w ten tytuł.

Jednym z serwisów, który uzyskał dostęp do Horizon Forbidden West jest IGN. W poniższym materiale wideo redaktor IGN opowiada o 4 godzinach, które spędził z nową produkcją AAA od Guerrilla Games.

Dziennikarz stwierdza, że początek zabawy w Horizon Forbidden West jest bardzo podobny do części pierwszej. Tym razem tytuł wyróżnia się jednak wrażeniem swobodniejszej eksploracji – szczególnie w zakresie wspinania się na ściany/wzgórza. Świetna jest też opcja rozwijania małej "lotni" (niczym w Breath of the Wild), która pozwala szybować na spore odległości. "Gra zapewnia dzięki temu o wiele większą swobodę poruszania się po lokacjach" - stwierdza serwis IGN.

W materiale wideo pojawia się też komentarz, że masa świeżej zawartości (m.in. misji pobocznych) nie ma sprawiać wrażenia, że to tylko "zapychacze" gameplayowe. W trakcie 4-godzinnej sesji z Horizon Forbidden West trudno było jednak serwisowi definitywnie sprawdzić ten aspekt rozgrywki. Na tym polu musimy poczekać na pierwsze recenzje. Pochwały pojawiły się też w kontekście systemu walki, który wydaje się teraz znacznie bogatszy w taktyczne możliwości (choćby o nowe rodzaje strzał).

"Gra wydaje się lepsza od Zero Dawn pod każdym względem. Wszystkie problemy, jakie miałem z Horizon Zero Dawn wydają się rozwiązane w Forbidden West" - w takich słowach IGN kończy swój 4-godzinny test nadciągającej gry.

Źródło: IGN

Komentarze (204)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych