Burnout Paradise obchodzi dziś 14. urodziny. Jak wspominacie ostatnią odsłonę kultowej marki?

News
1309V
Burnout Paradise
Igor Chrzanowski | 22.01, 19:00

Aż trudno w to uwierzyć, ale od premiery Burnout Paradise minęło już równe 14 lat. Z tej okazji postanowiliśmy nieco powspominać kultowego klasyka Criterion Games.

Śmiało można powiedzieć, że wiele dzieł Criterion Games znacząco wyprzedzało swoje czasy, a flagowym tego przykładem jest właśnie Burnout Paradise, wydany równe 14 lat temu 22 stycznia 2008 roku. To były jedne z pierwszych solowych wyścigów z otwartym światem i totalną swobodą, jaką to dziś możemy doświadczać w wielu tytułach wyścigowych. Jak na 2008 rok było to przełomowe i mocno kontrowersyjne zjawisko, albowiem nadal większość z nas przyzwyczajona była do ścigania się po zamkniętych, bardzo hermetycznych trasach.

W klasycznej dla serii formule mogliśmy rozbijać swoich oponentów, dokonywać szalonych wyzwań no i oczywiście kolekcjonować masę bardzo fajnych samochodów. Niestety to do dziś ostatnia odsłona kultowej marki i aż chciałoby się, aby powróciła zza światów, bo niesamowicie mocno brakuje tego typu tytułów na rynku. A jak wy wspominacie swoją przygodę z Burnout: Paradise?

Źródło: Własne

Komentarze (62)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych