Battlefield 2042 z kolejną kompromitacją – DICE usuwa tryb po 1 dniu. „Kiedy ten cyrk się skończy?"

News
4468V
Battlefield 2042 zombie
Wojciech Gruszczyk | 21.01, 15:51

DICE w czwartek opublikowało aktualizację do Battlefielda 2042, która miała zająć się usunięciem Farm XP, a następnie deweloperzy wprowadzili do gry tryb Zombie Survival. Po niespełna 24 godzinach wariant zabawy został usunięty, ponieważ... Gracze wykorzystywali nową propozycję do szybkiego zdobywania doświadczenia.

DICE w tym tygodniu opublikowało pierwszą aktualizację do Battlefielda 2042 w 2022 roku, ale według przecieków sytuacja gry jest fatalna i Electronic Arts rozważa przejście produkcji na model biznesowy free-2-play.

Trudno przewidzieć, jakie decyzje zostaną podjęte przez EA, ale łatwo można zauważyć, że DICE ma ogromne problemy z opanowaniem tytułu. W czwartek na serwerach wylądowała łatka, która miała wyeliminować z pozycji Farmy XP, czyli tryby, w których gracze mogli bardzo szybko zdobywać punkty doświadczenia. Deweloperzy następnie zadbali o Zombie Survival, który jednak nie okazał się odpowiednio sprawdzony i gracze zaczęli wykorzystywać ten wariant rozgrywki do szybkiego gromadzenia XP. 

„Tryb „Zombie Survival” został usunięty z #Battlefield2042, ponieważ był używany jako XP Farm.

Tryb został wydany zaledwie dwa dni po aktualizacji, która miała zatrzymać XP Farmy w Portalu.

Kiedy ten cyrk zostanie zakończony?”

Wiele na to wskazuje, że twórcy nie zajęli się odpowiednim sprawdzeniem patcha lub nowego trybu, więc w rezultacie na serwerach ponownie pojawiła się możliwość szybkiego zdobywania punktów XP.

Tom Henderson, który przedstawił sytuację, wspomniał również o dodatkowym problemie – jego zdaniem 25-30% niesłusznie zbanowanych graczy otrzymało stałe zakaz rozgrywki w Battlefielda 2042. Zainteresowani podobno otrzymali bany za granie na Farmach XP.

Źródło: Twitter: _Tom_Henderson_

Komentarze (42)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych