Patryk Jankowski Patryk Jankowski 23.06.2014 18:35
Firma Crytek, twórcy marki Crysis oraz Ryse, ma problemy finansowe  [Aktualizacja #1]
1353V

Firma Crytek, twórcy marki Crysis oraz Ryse, ma problemy finansowe [Aktualizacja #1]

W sieci pojawiły się nieciekawe informacje na temat firmy Crytek. Niemiecki deweloper, jak donosi redakcja Gamestar, ma kłopotliwą sytuację finansową. Twórcy bardzo popularnej wśród graczy marki Crysis mieli najprawdopodobniej w kwietniu problemy z wypłacaniem pensji.

Niemieckie studio Crytek, twórcy takich marek jak Crysis czy też Ryse: Son of Rome, mają podobno problemy finansowe. Takie informacje opublikowała redakcja Gamestar, która podaje, iż deweloper z Niemiec w kwietniu miał problem z wypłaceniem wynagrodzeń swoim pracownikom.

Finalnie udało się uzyskać dodatkowe fundusze. Aktualnie firma zatrudnia około 800 osób - oddziały w Stanach Zjednoczonych, na Węgrzech oraz Ukrainie. 

Powodów takiego obrotu spraw należy szukać nieudanym jak dotąd szturmie na gatunek Free to Play. Warface nie odnosi takich sukcesów, jak pierwotnie oczekiwano. Kolejnym problemem jest licencja na markę Ryse: Son of Rome, którą interesuje się firma Microsoft. Crytek pragnie wyprodukować kolejną odsłonę tej serii giganta z Redmond.

Aktualnie zespół pracuje nad dwiema produkcjami. Mowa tutaj o świetnie zapowiadającym się Homefront: The Revolution, oraz strategii Arena of Fate. Widowiskowy zwiastun tego pierwszego projektu możecie zobaczyć poniżej. 

Źródło Źródło

 

Aktualizacja #1
- Pojawiło się oficjalne stanowisko firmy, w którym włodarze Crytek dementują wszystkie wcześniejsze informacje. 

Tagi: CryEngine 3 crysis Crytek