Radosław Wasilewski Radosław Wasilewski 17.06.2014 18:20
Obrażony twórca Feza jedną nogą z powrotem w branży
673V

Obrażony twórca Feza jedną nogą z powrotem w branży

 

Phil Fish przerywa swoją dobrowolną banicję i angażuje się w pomoc innym developerom. W pierwszej kolejności wesprze Panoramical i ich twórców.

Phil Fish długo nie wytrzymał na wygnaniu, które sam sobie zafundował. Niecały rok po tym jak obraził się na całą branżę i nie tylko skasował Feza II, ale i zapowiedział, że do gier nie wróci, kontrowersyjny twórca wypływa z nowym projektem. "Projekt" to słowo kluczowe, bo Fish właśnie wystartował z programem Polytron Partners, który ma za zadanie pomagać niezależnym twórcom przebić się z ich interesującymi tytułami.

 

Ostatnie 2 lata Polytron spędził na porządkowaniu swoich spraw. Kończenie Feza i jego 6 portów zajęło nam sporo czasu. Teraz, kiedy już po wszystkim i możemy zebrać na nowo siły, jestem strasznie podekscytowany tym, że zamknąłem ten rozdział i mogę ruszać z całkowicie nowym.

 

 

Następnie na swoim blogu twórca wyjaśnia czym tak właściwie on i jego firma teraz będzie się zajmować. I mimo, że wygląda to na wydawanie gier to wzbrania się on nogami i rękoma przed ujmowaniem tego w ten sposób.

 

Udało nam się ukończyć Fez wyłącznie dzięki wsparciu i pomocy ogromnej rzeszy ludzi. Czas się chyba za to odwdzięczyć. Słowo, którego staramy się unikać to "wydawanie", bo co to tak właściwie oznacza w 2014 roku? Już samo wypowiedzenie tego wyrazu źle się kojarzy. "Jesteśmy wydawcami! Spójrz na nas! Wydajemy!" Nie, to partnerstwo.

 

Pierwszą grą, która zostanie przez Fisha w pewnym sensie pobłogosławiona jest Panoramical. Gra, w której dużą rolę odgrywa warstwa muzyczna ma zadebiutować na Steamie na początku 2015 roku. Do tego czasu  Polytron Partners ma pomóc w promocji i produkcji tego tytułu.

 

 

Źródło

Tagi: