Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.05.2014 21:51
Watch Dogs w 900p na PlayStation 4, 792p na Xboksie One - w obu przypadkach 30 FPS-ów
2628V

Watch Dogs w 900p na PlayStation 4, 792p na Xboksie One - w obu przypadkach 30 FPS-ów

Od kilku dni dostawaliśmy przecieki, według których Watch Dogs w wersji na PlayStation 4 miał otrzymać upragnione 1080p i 60 klatek na sekundę... Brzmiało to odrobinę zbyt optymistycznie? Niestety potwierdziły się informacje, o których pisał dziś rano Zax.

Gdy otrzymaliśmy do redakcji tę informację to pomyślałem, że to jeden wielki żart. Od kilku dni stale byliśmy karmieni zapewnieniami Sony, czy tam innych „znawców branży”, według których Watch Dogs zadowoli nas w 1080p i 60 klatkach na sekundę… A jak będzie?

  • PlayStation 4 – 900p i 30 FPS-ów
  • Xbox One – 792p i 30 FPS-ów

Jak tę sprawę komentują przedstawiciele Ubisoftu?

Rozdzielczość to tylko liczby, tak samo jak klatki na sekundę.

Te słowa wypowiedział dyrektor kreatywny ekipy – Jonathan Morin –  który następnie dodał, że dla jego firmy najważniejsza jest dynamika. Według Morina gracze zapominają, że Watch Dogs to gra z wielkim otwartym światem, a nie liniowa strzelanka w ciasnych korytarzach.

Ludzie zapominają, że jeśli dodamy te same globalne efekty w otwartym świecie, z ludźmi dookoła,  potencjalnymi wypadkami samochodowymi i graczami pojawiającymi się bez ostrzeżenia w trybie sieciowym, to wszystko dzieje się w tym samym momencie, w jednej klatce.

Może to jest odpowiednie i „zdrowe” podejście do tematu? Ważne, aby gra działał płynnie i wyglądała dobrze, tak? 

Aktualnie nie poznaliśmy informacji o wersji na PlayStation 3, Xboksa 360 i Wii U. 

Tagi: 1080p 900p fps Ubisoft Ubisoft Montreal Watch Dogs