SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.05.2014 10:19
Mario Kart 8 doprowadza Wii U do "graficznego limitu"
912V

Mario Kart 8 doprowadza Wii U do "graficznego limitu"

Niedawno redakcja Eurogamer stwierdziła, że Mario Kart 8 działa w rozdzielczości 1080p, przy stałych 60 fpsach. Te znakomite informacje potwierdzili sami deweloperzy z Nintendo w wywiadzie dla brytyjskiego EDGE.

Eurogamer kilka dni temu stwierdził, że Mario Kart 8 działa w 1080p/60 fps - nawet w trybie split-screen. Te rewelacje potwierdziło Nintendo w rozmowie z EDGE. W trakcie wywiadu padło również ciekawe stwierdzenie: twórcy Mario Kart 8 wycisnęli z Wii U wszystkie soki przy tworzeniu rzeczonych wyścigów.
 

"Naszym celem było stworzenie gry, która korzysta z grafiki HD i działa przy płynnych 60 fpsach. Wycisnęliśmy wszystkie soki z Wii U, doprowadzając konsolę do limitu możliwości, by to osiągnąć. Ale sądzę, że ten hardware ma jeszcze sporo niewykorzystanego potencjału i podejrzewam, że znajdziemy w przyszłości sposoby na jego wykorzystanie" - powiedział Kosuke Yabuki, reżyser Mario Kart 8.

 

Pierwsza recenzja Mario Kart 8 pojawiła się już w niemieckiej prasie. Na więcej recenzji z bardziej znanych serwisów musimy jeszcze trochę poczekać.

Tagi: mario kart 8 nintendo wii u wywiad