Patryk Jankowski Patryk Jankowski 28.04.2014 15:43
Star Wars - wszystkie nowe gry nawiązaniem do filmowej sagi
854V

Star Wars - wszystkie nowe gry nawiązaniem do filmowej sagi

Wszystkie nadchodzące gry z serii Star Wars mają być uzupełnieniem filmowej sagi. Takie stanowisko wystosowało Lucasfilm, pod którym również podpisuje się firma Electronic Arts.

Firma Lucasfilm oficjalnie potwierdza, że wszystkie nowe gry z serii Star Wars będą ściśle powiązane z innymi projektami, nad którymi aktualnie trwają prace. W planach są dwie gry, za które odpowiada DICE oraz Visceral. Ponadto Gwiezdne Wojny doczekają się animowanej serii Star Wars Rebels. Całość franczyzy ma ze sobą ściśle współpracować. Oto oficjalny komunikat Lucasfilm w tej sprawie:

''Pracujemy aktualnie nad ogromnym, wielowątkowym projektem Star Wars, który zawiera w sobie filmy, komiksy, książki oraz gry. Możemy potwierdzić, że te ostatnie będą ściśle związane z filmową sagą. Powiązanie wielu metod opowiadania historii pozwoli fanom, oraz graczom, na jeszcze głębsze i dokładniejsze zapoznanie się z historią uniwersum.''

Warto w tym miejscu wspomnieć, iż Electronic Arts przygotowuje się do prac nad nową grą z serii Gwiezdnych Wojen. Na dzień dzisiejszy wiemy o dwóch projektach, które opracowywane są przez studia DICE oraz Visceral. Nie tak dawno informowaliśmy Was o tym, iż EA bierze wzorce z dokonań Rocksteady (seria Batman: Arkham). Miejmy nadzieję, że już na E3 dowiemy się kolejnych informacji na temat domniemanej, nowej grze w tym obszernym uniwersum.

Tagi: Electronic Arts lucasfilm star wars

Nie przegap