Patryk Jankowski Patryk Jankowski 28.04.2014 15:16
Grave - zbiórka na Kickstarterze zakończyła się sukcesem
363V

Grave - zbiórka na Kickstarterze zakończyła się sukcesem

Firma Broken Window Studios poinformowała publikę o sukcesie ich zbiórki pieniędzy na platformie Kickstarter. Pieniądze zostaną przeznaczone na ukończenie gry Grave, która trafi na komputery osobiste, Oculus Rift oraz Xbox One.

Autorzy gry Grave poinformowali swoich fanów o sukcesie zbiórki pieniędzy na platformie Kickstarter. Firma Broken Window Studios zdołała uzbierać kwotę 37.620 dolarów (zakładano 30.000 USD) od ponad tysiąca graczy. Zebrana kwota ma posłużyć ukończeniu projektu Grave, a więc survival horroru zmierzającego na komputery osobiste, Oculus Rift oraz Xbox One.

Grave to gra akcji o zręcznościowym charakterze, która dodatkowo zawiera elementy mocno survivalowe. Podczas dnia gracz zajmuje się eksplorowaniem udostępnionych lokacji, aby po zmroku kryć się i zastawiać pułapki na przerażające potwory. Co ciekawe, wraz z upływem czasu środowisko gry ulegnie zmianom, a więc pojawią się nowe lokacje w miejsce starych, wcześniej odwiedzonych.

Oto najciekawsze zalety omawianego tytułu:

  • Akcja gry toczy się w ponurych, surrealistycznych pustkowiach
  • Zmienny cykl dnia i nocy
  • System pułapek i craftingu
  • Stale zmieniające się otoczenie
  • Zaawansowany moduł sztucznej inteligencji
  • Gra od podstaw robiona z myślą o Oculus Rift

Autorzy gry w osobliwy sposób podchodzą do rozgrywki właściwej. W Grave nie znajdziemy klasycznego uzbrojenia, a raczej elementy otoczenie i przedmioty porozrzucane po świecie gry, które posłużą nam jako pułapki. Wrogów odstraszymy światłem z latarki, rozpalonej butelki z benzyną czy też generatora światła.

Grave ma trafić na rynek w styczniu przyszłego roku. Tytuł zapowiada się całkiem intrygująco, chociażby ze względu na system walki. Miejmy nadzieję, że konkretne fragmenty z rozgrywki zobaczymy już niebawem.

 

Tagi: broken window studios grave oculus rift

Nie przegap