Patryk Jankowski Patryk Jankowski 28.04.2014 14:47
Autorzy gry Dark Souls wykupieni przez firmę Kadokawa
514V

Autorzy gry Dark Souls wykupieni przez firmę Kadokawa

Kadokawa Shoten to koncern wydawniczy, który w ostatnich dniach doszedł do porozumienia z firmą From Software. Twórcy takich gier jak Demon's Souls, czy dwóch odsłon Dark Souls sprzedali około osiemdziesiąt procent udziałów wyżej wymienionemu przedsiębiorstwu. 

Japońska firma Kadokawa zostanie nowym, większościowym udziałowcem studia From Software. Oznacza to, że twórcy rewelacyjnego Dark Souls II z dniem 21 maja staną się niemalże częścią wspomnianego wydawnictwa. 

Kadokawa Shoten istnieje jako podmiot gospodarczy na rynku od roku 1945. Wydawnictwo kojarzone jest głównie z seriami mang, którymi się zajmowało. W ostatnim okresie firma wydała na rynek takie produkcje jak Lolipop Chainsaw oraz tegoroczne Natural Doctrine, którego była producentem.

Jeżeli chodzi o From Software, to zespół jak dotąd współpracował z Namco Bandai. Ostatnio obie firmy doprowadziły do ogromnego sukcesu Dark Souls II, którego recenzję możecie przeczytać w tym miejscu. Jak wyżej naświetlona inwestycja wpłynie na From Software? Na dzień dzisiejszy trudno cokolwiek orzekać, ale warto zaznaczyć, iż Kadokawa zajmuje się jedynie rynkiem japońskim. 

Tagi: dark souls ii From Software kadokawa games

Nie przegap