Patryk Jankowski Patryk Jankowski 24.04.2014 16:21
Sprawdźcie materiały wideo z amatorskiego remake'u Resident Evil 2
1385V

Sprawdźcie materiały wideo z amatorskiego remake'u Resident Evil 2

Resident Evil 2 to gra z gatunku survival horror, która trafiła do sprzedaży w roku 1998 na konsolę PlayStation. W sieci pojawiły się efekty pracy Roba Limy, który postanowił przenieść historię klasyka sprzed lat w środowisko Unreal Engine.

W sieci możemy podziwiać efekty ambitnej pracy Roba Limy, który podjął się bardzo trudnego zadania, mianowicie własnoręcznego odrestaurowania fragmentów gry Resident Evil 2. Oryginał trafił na PlayStation, GameCube'a, Dreamcasta i Nintendo 64. Ambitny projekt jest oparty o technologię Unreal Engine i trzeba przyznać, że prezentuje się całkiem dobrze.

Już raz informowałem Was o postępach w trwającym projekcie odrestaurowania Resident Evil 2. Na oficjalnym kanale włoskiego zespołu pojawiły się wówczas zapiski wideo z Leonem w roli głównej. Rob Lima, autor poniższych filmików, to osoba zupełnie nie powiązana ze wspomnianym wyżej zespołem Invader Games. Ambitny fan eksperymentuje ze środowiskiem Unreal Engine i udało mu się przenieść tam część historii znanej z Resident Evil 2. Zapiskami wideo chce on udowodnić, że odświeżenie gry jest możliwe do wykonania i może prezentować całkiem niezły poziom. Poniżej możecie obejrzeć efekty jego pracy. 

Tagi: