Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.04.2014 12:41
PlayStation 4 - wsparcie dla Mp3 już w aktualizacji 1.70?
1072V

PlayStation 4 - wsparcie dla Mp3 już w aktualizacji 1.70?

W listopadzie Sony ogłosiło, że wycofuje się z blokady Audio CD i Mp3 na PS4, ale od tego czasu firma nie wykonała jednak kroków, by "uwolnić" muzycznie swój nowy hardware. Wygląda jednak na to, że zmiany zostaną wprowadzone w aktualizacji 1.70, o której pisaliśmy dziś rano.

Kto narzeka na brak wsparcia dla plików Mp3 będzie mógł już chyba odetchnąć niedługo z ulgą. Sony podkreśliło dzisiaj, przy okazji ogłoszenia szczegółów na temat SHAREfactory, że będziemy mogli wzbogacać zmontowane przez siebie filmiki gameplayowe o własną muzykę. By to zrobić PS4 musi oczywiścia rejestrować i odgrywać pliki audio, a format Mp3 lub Mp4 pasowałby tu idealnie.

Drugim tropem, na co wskazuje serwis DualShockers, jest wypowiedź Tiduxa, jednego z użytkowników forum NeoGaf, który jeszcze przed premierą konsoli ujawniał m.in. szczegóły na temat systemu operacyjnego PS4. Teraz Tidux zaznaczył, że aktualizacja 1.70 przyniesie więcej nowinek, a jedną z nich ma być wsparcie dla formatu Mp4. Kolejne oficjalne informacje o świeżym firmwarze PlayStation 4 poznamy ponoć już za tydzień.

Tagi: audio mp3 playstation 4 sony