Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.04.2014 08:34
Dzięki aktualizacji systemowej PS4 pobawimy się SHAREfactory i wyłączymy HDCP!
1605V

Dzięki aktualizacji systemowej PS4 pobawimy się SHAREfactory i wyłączymy HDCP!

Już w najbliższych dniach Sony udostępni dla wszystkich graczy aktualizację firmware'u PlayStation 4, opatrzoną kodem 1.70. Najważniejszą atrakcją tej "łatki" ma być SHAREfactory. Japońska firma przedstawiła działanie tej funkcji na filmiku.

Aplikacja SHAREfactory pozwoli na edycję gameplayowych filmików. Dzięki SHAREfactory będziemy mogli szybko łączyć swoje materiały wideo, montować je, dodawać do nich rozmaite efekty przejścia, filtry oraz oczywiście dzielić się tak przygotowanymi klipami z innymi przez media społecznościowe. Będziemy mogli również pobawić się warstwą audio - podkładać swój komentarz pod filmik czy muzykę. Materiały będzie można umieszczać nie tylko w Sieci, ale również na nośnikach zewnętrznych USB.Dzięki aktualizacji 1.70 wyłączymy HDCP, co pozwoli m.in. na rejestrowanie sygnału wideo bezpośrednio przez złącze HDMI.

Kolejna ciekawa funkcja to Play as Soon, która pozwoli nam na automatyczne ściągnięcie plików gry, którą kupiliśmy kilka dni przed jej premierą (preordery). Dzięki temu w momencie premiery nie trzeba będzie już czekać na pobieranie plików - konsola w kilka sekund odblokuje zawartość, która już znajduje się na HDD PlayStation 4.

To ponoć nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na właścicieli PS4 w tej aktualizacji firmware'u. Pozostaje zatem czekać na kolejne wieści od Sony i na rychłe wydanie tego kawałka kodu.

Tagi: firmware hdcp playstation 4 sony