Patryk Jankowski Patryk Jankowski 15.04.2014 14:34
Prezydent Sony Worldwide Studios dwukrotnie zbanowany w usłudze Miiverse
1127V

Prezydent Sony Worldwide Studios dwukrotnie zbanowany w usłudze Miiverse

Shuhei Yoishida został dwukrotnie usunięty z oficjalnego forum Nintendo i usługi społecznościowej Miiverse. Prezydent Sony Worldwide Studios przyznał się do tego w rozmowie z Markiem Cernym, głównym projektantem konsoli PlayStation 4.

Miiverse to usługa społecznościowa firmy Nintendo, z której możemy korzystać na konsolach tego producenta. Jednym z aktywnych użytkowników był sam szef Sony Worldwide Studios, znany i lubiany w branży Shuhei Yoshida. Został on jednak dwukrotnie zbanowany, a jego konto finalnie usunięto z tej usługi.

Ciekawostka wypłynęła na światło dzienne na kilku branżowych portala. Okazuje się, że za pierwszym razem Shuei został zablokowany ze względu na połączenie jego konta Miiverse z Tweeterem, co jest absolutnie zakazane. Taki rozwój sytuacji wynika z regulaminu platformy, toteż jesteśmy go w stanie zrozumieć. Bardziej kuriozalnym przypadkiem jest drugi ''ban'', który nastąpił po tym, jak Yoshida napisał na swoim profilu, że kocha PlayStation. 

''Pierwszy raz dotyczył połączenia mojego konta na Tweeterze z usługą Miiverse. Faktycznie, jest to niezgodne z regulaminem platformy. Za drugim razem zbanowano mnie za napisanie na moim profilu notki ''Kocham PS''. Nie możesz otwarcie promować innych firm na platformie Nintendo, toteż PS zostało zrozumiane jako PlayStation''

Do całej sprawy należy podejść z dystansem, ponieważ jest to zarówno śmieszna, jak również irytujące. Miiverse to na chwilę obecną platforma wspierająca zarówno 3DSa jak i Nintendo Wii U.

Tagi: miiverse Nintendo Shuhei Yoshida