Patryk Jankowski Patryk Jankowski 13.04.2014 09:47
Resident Evil 2 - fani tworzą remake legendarnego horroru
1715V

Resident Evil 2 - fani tworzą remake legendarnego horroru

Resident Evil 2 to gra z gatunku survival horror, której twórcą jest mistrz gatunku i ojciec serii Shinji Mikami. Tytuł został zaprojektowany i wydany przez firmę Capcom. Szpila trafiła na rynek w roku 1998, a w ostatnim czasie fani upraszają się o odświeżoną wersję gry. Twórcy się odcinają od tej sprawy, a fani biorą sprawy we własne ręce.

Od dłuższego czasu mówiło się o remake'u legendarnego Resident Evil 2, które trafiło na rynek w roku 1998. Wydawca gry, firma Capcom, nie zabiera w tej sprawie głosu, toteż ambitni fani marki biorą sprawy w swoje ręce. Mowa tutaj o Invader Games, małym zespole deweloperskim z Włoch, który pracuje nad odświeżeniem klasyka sprzed lat.

W sieci możemy podziwiać pierwsze efekty ich ambitnej pracy. Na oficjalnym kanale zespołu na platformie YouTube możemy rzucić okiem na pierwsze materiały wideo. Lokacje zostaną wiernie odwzorowane, ich rozdzielczość podciągnięta, a modele zaprojektowane od podstaw. Na poniższych zapiskach wideo możecie sprawdzić jak prezentuje się animacja Leona, Claire i Jill Valentine, która trafiła tutaj gościnnie. Zombies również zostali od podstaw wymodelowani, ich animacja prezentuje się o wiele ciekawiej, od tej z oryginału.

Nawiązując do informacji zamieszczonej na oficjalnym profilu Invader Games na facebooku, uprzejmie donoszę, iż grupa planuje wypuszczenie wersji demonstracyjnej gry. Projekt jest przeznaczony dla właścicieli komputerów osobistych. Szpila jest jeszcze na etapie wersji Alpha, tym nie mniej poznaliśmy już minimalne wymagania sprzętowe.

  • Procesor Dual Core 1.2 Ghz
  • 1 Gb RAM
  • Grafika - minimum 512 Mb i obsługa DirectX 9.0c
  • 2Gb wolnej przestrzeni na dysku

Co ciekawe, Resident Evil 2 w odświeżonej wersji będzie posiadał znany interfejs, system zapisu stanu gry (Ink Ribbon i maszyny do pisania),  jak również klasyczną kamerę. Na jednym z poniższych materiałów możecie zauważyć, iż autorzy gry przygotowali dla fanów kamerę zza pleców bohatera.

Na dzień dzisiejszy firma pracuje nad scenariuszem Leona, ale grupa obiecuje, że w planach jest również przygoda Claire Redfield. Cały projekt jest oparty o technologię Unity3D i postara się wiernie odwzorować wszystkie lokacje z oryginału.

Tagi: