Patryk Jankowski Patryk Jankowski 09.04.2014 22:22
Borderlands: The Pre-Sequel nie trafi na next-geny UPDATE: nowe info, screeny i trailer
2284V

Borderlands: The Pre-Sequel nie trafi na next-geny UPDATE: nowe info, screeny i trailer

Borderlands: The Pre-Sequel to kolejna gra z serii Borderlands, która trafi tylko na PlayStation 3, Xboksa 360 i komputery osobiste. Twórcy gry, studio Gearbox Software, postanowiło wypowiedzieć się na temat wyboru platform dla ich nowego shootera.

Borderlands: The Pre-Sequel trafi tylko na starsze konsole Sony i Microsoftu. Kilka dni temu poznaliśmy pierwsze informacje na temat tej odsłony serii. Na ten temat postanowił wypowiedzieć się sam dyrektor generalny firmy Gearbox Software, znany i lubiany w kręgach graczy Randy Pitchford. W jego opinii Xbox 360 i PlayStation 3 to bardzo duży rynek i szansa dotarcia do większej ilości fanów marki. Oto jego komentarz w tej sprawie:

''Borderlands: The Pre-Sequel to pełnoprawna odsłona serii, która trafi na platformy PlayStation 3 i Xboksa 360. Dlaczego tak wybraliśmy? Ponieważ nasza społeczność posiada wymienione konsole, toteż chcemy trafić do jak największej liczby graczy. Nie planujemy wydać gry na platformach nowej generacji.[. . .] Chodzi o to, że chcemy wykorzystać całą naszą energię na jeden tytuł, więc nie powinniśmy rozdzielać prac na konwersje na jedną, czy drugą generację.''

Pitchford wyjaśnił, że rozdzielanie zespołów deweloperskich do prac nad dwiema różnymi wersjami tej samej gry nie służy projektowi. Wygląda więc na to, że przyjdzie nam jeszcze poczekać na pełnoprawne Borderlands na konsolach nowej generacji. Pamiętajcie jednak, że aktualnie toczą się prace nad trzema projektami z tej serii. Borderlands 2 trafi na PlayStation Vita, The Pre-Sequel na konsole stacjonarne, a w produkcji jest jeszcze Tales of Borderlands od Telltale Games.UPDATE Roger: W galerii znajdziecie pierwsze screeny, a poniżej oficjalny trailer oraz garść informacji. 

Akcja gry toczy się pomiędzy pierwszą i drugą częścią gry na księżycu oraz stacji kosmicznej orbitującej nad słynną planetą Pandorą. Fabuła skupia się ponownie na jednym z najbardziej znanych czarnych charakterów serii - Handsome Jacku. Obserwujemy jego początki i lata młodości, kiedy dopiero zdobywał władzę i kształtował osobowość tyrana.


Gra podobnie jak poprzednie odsłony pozwala na kooperacyjne cioranie w 4-osoby, a co za tym idzie gracze mogą wybrać jedną z czterech zróżnicowanych postaci. Są to kolejno Athena The Gladiator (znana z dodatku do Borderlands), Wilhelm The Enforcer (boss z Borederlands 2), Nisha The Lawbringer (szeryf Lynchwood z Borderlands 2) oraz Fragtrap (uzbrojony Claptrap, maskotka serii). 

Każdy z bohaterów dysponuje zróżnicowanymi umiejętnościami, które wraz z rozwojem gry może rozbudowywać. W produkcji pojawiają się też nowe typy broni jak Cryo, który spowalnia i zamraża wrogów. Nowością jest też fakt, że gracze muszą zbierać tlen, ponieważ na księżycu nie ma atmosfery. O jego poziomie informuje specjalny wskaźnik.  Ma to także spory wpływ na gameplay - możemy bowiem spróbować pozbawić wroga hełmu, a co za tym idzie spowodować jego uduszenie. Tlen zasila także nasz jetpack, który pozwala na podwójny skok i pokonywanie znacznie większych odległości, ale korzystanie z niego szybciej zużywa cenny pierwiastek. Mniejsza grawitacja pozwala także na dłuższe skoki i efektowne ataki z powietrza. W walce można także wyprowadzić cios, który zmiata wrogów z powierzchni księżyca na co również ma wpływ niższa grawitacja. 

Na koniec warto zaznaczyć, że prace nad grą trwają od marca 2013 i ruszyły zaraz po wydaniu na rynek BioShock Infinite.

Tagi: