Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.04.2014 18:48
Amazon Fire TV - sprzęt Amazonu do filmów i gier
1430V

Amazon Fire TV - sprzęt Amazonu do filmów i gier

Sprawdziły się domysły niektórych ludzi z branży (a nawet kilku naszych czytelników) – wielka i długo ukrywana w tajemnicy konsola Amazonu to urządzenie do streamowania filmów i gier.... W tej sytuacji Sony, Microsoft i Nintendo nie muszą obawiać się konkurencji. A szkoda. 

Urządzenie może poszczycić się zawrotną ilością 2GB pamięci RAM, dedykowaną kartą graficzną, czterordzeniowym procesorem oraz Wi-fi w wersji dwupasmowej (dual-band). Jak podają przedstawień Amazonu – sprzęt posiada 3 razy więcej mocy niż konkurencyjne Apple TV. Cenę urządzenia ustalono na 99 dolarów. 

Mike Frazzini zajmujący się w firmie grami powiedział, że przez następne miesiące na to urządzenie zostanie wydane mnóstwo gier (tysiące) od takich twórców jak Ubisoft, Take-Two oraz Mojang AB (Minecraft).

Już teraz zapowiedziano specjalną wersję Minecrafta, Asphalt 8 (Gameloft) oraz tytuł w świecie Monsters, Inc (Potwory i spółka).

Oczywiście Amazon tworzy własne produkcje – na konferencji zapowiedziano Sev Zero, czyli strzelankę z perspektywy trzeciej osoby. Dodatkowo przedstawiciel Amazonu poinformował, że w produkcji znajduje się kilkanaście nowych gier.

Średnia cena tytułów w sklepie Amazonu będzie wahać się w granicy od 1,85 do 2 dolarów. Grać będzie można za pomocą pilota lub Amazon Game Controller, który został wyceniony na 39,99 dolarów.

W temacie filmów – Fire TV umożliwi streamowanie audycji z różnych aplikacji. Aktualnie wspominano między innymi o Hulu Plus oraz Amazon Instant Video. W przyszłości na urządzenie trafią również aplikacje typu Pandora, iHeartRadio, TuneIn, HBO Go, SHO Anytime, Pandora oraz RedBullTV.

Ciekawostką jest fakt, że zdjęcia, które wykonamy za pomocą telefonu będziemy mogli wysłać i oglądać na Fire TV.

Nie tego spodziewałem się po tej wielkiej i tajemniczej zapowiedzi, ale w ostatnim czasie informacje były niemal jednoznacznie. Amazon spróbuje zawalczyć z Apple – szkoda, że korporacja nie zechciała wystartować w wyścigu z Sony, Microsoftem i Nintendo. 

Tagi: Amazon amazon fire tv Amazon Game Studios