Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.04.2014 10:36
Czy Sony wprowadzi na PlayStation 4 system reputacji graczy rodem z Xbox One?
785V

Czy Sony wprowadzi na PlayStation 4 system reputacji graczy rodem z Xbox One?

Microsoft niedawno rozszerzyło system reputacji właścicieli Xbox One. Gigant z Redmond zaprojektował rzeczony mechanizm w ten sposób, by niesforni gracze mieli m.in. problemy ze znalezieniem wartościowego partnera do wspólnej zabawy. Wygląda na to, że podobny system zamierza niedługo wprowadzić Sony.

Japońska firma zaprosiła wybranych użytkowników PlayStation 4 do wypełnienia krótkiej ankiety. Gracze mają ocenić czy podoba im się wprowadzenie danej innowacji. Na pierwszy miejscu wymieniono "system reputacji, bazujący na ocenach użytkowników". Następnie w ankiecie pojawia się pole dotyczące zaawansowanego dobierania graczy do rozgrywki sieciowej (tak by łączyć osoby z podobnym poziomem umiejętności). Jest także wpis dotyczący możliwości ustawienia statusu "niewidoczny" po zalogowaniu na PSN.

Pozostaje czekać na oficjalny komunikat Sony w sprawie tych rewelacji. System reputacji graczy na Xbox One sprawdza się dobrze, więc jest chyba tylko kwestią czasu, kiedy japońska firma sięgnie po podobne rozwiązania na PS4.

Tagi: playstation 4 playstation network sony