Patryk Jankowski Patryk Jankowski 31.03.2014 14:48
Producent Splinter Cell: Blacklist odchodzi do studia Warner Bros. Games
424V

Producent Splinter Cell: Blacklist odchodzi do studia Warner Bros. Games

Producent gry Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist, który do tej pory pracował dla studia Ubisoft Toronto, przechodzi do Warner Bros. Games. Patrick Redding obejmie stanowisko dyrektora kreatywnego i będzie pracował nad niezapowiedzianym jeszcze projektem.

Patrick Redding to osoba odpowiedzialna za sukces gry Splinter Cell: Blacklist, która została wydana w zeszłym roku na PlayStation 3 i Xboksa 360. Tytuł zebrał wysokie noty w prasie, a jego średnia ocen na serwisie Metacritic wynosi 84 punkty. Jednakże reżyser gry postanowił opuścić studio Ubisoft Toronto, aby zająć się pracą nad niezapowiedzianym jeszcze projektem firmy Warner Bros. Games. Źródłem tych informacji jest portal Likedln i oficjalny profil dewelopera. 

Redding dołączył do ekipy Ubisoftu jeszcze w roku 2004, kiedy to rozpoczęły się prace nad grą Far Cry: Instincts na wydziale w Montrealu. W późniejszym okresie pracował nad takimi grami jak Far Cry: Evolution i Far Cry 2. Redding walnie przyczynił się do sukcesu Blacklist jako główny dyrektor prac nad projektem. 

Na chwilę obecną Warner Bros. Games milczy w tej sprawie. W niedalekiej przyszłości powinniśmy usłyszeć więcej o tajemniczym projekcie, do prac nad którym zatrudniono dewelopera z takim doświadczeniem. Może macie jakieś osobiste wymagania względem tego tytułu? Z jakiego gatunku grę najchętniej byście przetestowali?

Tagi: splinter cell: blacklist ubisoft toronto Warner Bros.