Patryk Jankowski Patryk Jankowski 31.03.2014 14:24
Capcom zmienia o połowę prognozę finansową na ten rok finansowy
454V

Capcom zmienia o połowę prognozę finansową na ten rok finansowy

Firma Capcom zamierza zmienić swoje oczekiwania finansowe względem aktualnego roku finansowego. Japoński producent poniesie straty, a winą obarcza dywizje mobilne i projekty internetowe.

Capcom zmienił swoje oczekiwania finansowe względem aktualnego roku fiskalnego. Mimo iż Monster Hunter 4 Ultimate odniósł spektakularny sukces i sprzedaje się całkiem nieźle, to jednak nie zaspokaja ambicji japońskiego producenta. Żółto-niebiescy szacowali przychody w wysokości 39.5 mln funtów, kwotę zmniejszono do poziomu 19.2 miliona.

Deweloper twierdzi, że to wina dywizji mobilnej i projektów internetowych, które to w dłuższym okresie nie są w stanie nawiązać walki z konkurencją. Co ciekawe, Capcom  bije się w pierś i jednocześnie wykłada kolejne pieniądze na stół. Firma zamierza wydać 29 milionów funtów na poprawienie polityki i funkcjonowania na rynku wyżej wymienionych dywizji. Oto oficjalny komentarz Capcomu w tej sprawie:

''W związku z dynamicznymi zmianami zachodzącymi na rynku gier, firma Capcom zamierza skutecznie restrukturyzować politykę wydawniczą i wspierać produkcję. To są nasze dwa, główne cele na nadchodzący okres. Chcemy wypracować stałe przychody w każdym, kolejnym roku fiskalnym. Jednakże nie wszystko jest jeszcze poukładane, tym bardziej na rynku mobilnym.''

Capcom w najbliższym czasie ujawni dane finansowe za ostatni okres. Jakich zapowiedzi możemy spodziewać się po żółto-niebieskich w najbliższej przyszłości?

Tagi: Capcom mobilne granie monster hunter 4