Roger Żochowski Roger Żochowski 27.03.2014 15:31
Cliff Bleszinski nabija się z twórcy Minecrafta - "nadęty dzieciak"
1444V

Cliff Bleszinski nabija się z twórcy Minecrafta - "nadęty dzieciak"

Niezależni deweloperzy mają to do siebie, że potrafią się obrazić na cały świat jak małe dzieci. Tak było w przypadku twórcy FEZa i podobnie zachował się ostatnio twórca Minecrafta. Cliff Bleszinski, twórca Gears of War rozpoczął tymczasem kolejną, branżową pyskówkę. 

Bleszinski skomentował na swoim blogu przejęcie przez Facebooka praw do Oculusa, wypowiadając się o tej "transakcji" w pozytywnych słowach. Jego zdaniem taki jest biznes - crowdfunding na Kickstarterze był dobry na początku, kiedy projekt dopiero się rozkręcał. Twórcy Oculusa mają jednak ambitne plany i musieli wskoczyć na kolejny level, aby je zrealizować. 
 
Cliff skomentował także decyzję twórcy Minecrafta, który skasował swój projekt na Oculusa, gdy dowiedział się o umowie z Facebookiem.
 
Notch, anulowanie Minecrafta na Oculusa sprawia, że ​​wyglądasz jak nadęty dzieciak, który zabrał swoją piłkę i poszedł do domu. To dziecinny ruch, który bardzo mnie zasmuca.
 
Wygląda więc na to, że czeka nas kolejna słowna potyczka między dwoma panami. Kto ma rację? Cóż zdania jak zawsze będą zapewne podzielone. 

Tagi: Cliff Bleszinski Minecraft