Roger Żochowski Roger Żochowski 27.03.2014 14:52
Nadchodzi nowy Football Manager - PS Vita kompatybilna z pecetami!
1020V

Nadchodzi nowy Football Manager - PS Vita kompatybilna z pecetami!

Perez to bardzo spokojny człowiek, jednak jest pewna seria, na myśl o której nasz redakcyjny kolega dostaje małpiego rozumu i niezdrowej podniety - mowa o Football Manager. Jej najnowsza odsłona właśnie zmierza na konsolę Sony. 

Football Manager Classic 2014 ukaże się 11 kwietnia w polskiej i angielskiej wersji językowej do wyboru. FMC 2014 na PS Vita to pierwsza gra serii, która umożliwi rozegranie tego samego meczu na dwóch różnych platformach. Innymi słowy - nie będzie problemu, aby przenosić zapisane stany gry z komputera na PS Vitę i na odwrót. Kolejne mecze będzie mozna śledzić w 3D, co ma dodać grze realizmu. Z notatki prasowej wynika, że gra została przygotowane przy znacznym wsparciu Sony Computer Entertainment Europe (SCEE).
 
To wspaniałe móc w końcu wydać FMC Vita. To była najbardziej wymagająca technicznie gra, nad jaką kiedykolwiek pracowaliśmy – w zasadzie udało nam się przenieść grę PC, która wymaga mnóstwo pamięci, myszy i klawiatury do wspaniałej konsoli przenośnej Sony z dotykowym ekranem. Pomoc, jaką uzyskaliśmy od wszystkich naszych partnerów, była wspaniała powiedział Miles Jacobson, Dyrektor Sports Interactive. Możliwość zabrania ze sobą zapisu gry z PC w podróż to nowe doświadczenie Football Managera. Przez lata marzeniem wielu fanów Football Managera było, aby móc cieszyć się pełną wersję swojej ulubionej gry gdziekolwiek są, powiedział Shahid Ahmad, Senior Business Development Manager w Sony Computer Entertainment Europe. Sports Interactive i SEGA zrealizowały swoje marzenie o PS Vita, a my w PlayStation jesteśmy zachwyceni z przełomowych wyników ich pracy.
 
Football Manager Classic rozpoczął życie jako „odchudzony” tryb gry w Football Manager 2013. Został specjalnie zaprojektowany jako alternatywa dla graczy, którzy wolą mniej czasochłonny sposób gry. Wydanie FMC 2014 na PS Vita to pierwszy przypadek wydania Football Manager Classic jako samodzielnej gry.

Tagi: football manager classic 2014 playstation vita