Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.03.2014 09:21
Znany kościół z Karpacza w nowej, fotorealistycznej grze Adriana Chmielarza
2684V

Znany kościół z Karpacza w nowej, fotorealistycznej grze Adriana Chmielarza

Adrian Chmielarz twierdzi, że jego nowa gra będzie mogła pochwalić się fotorealistyczną grafiką. I nie ma w tym chyba wielkiej przesady, bo okazuje się, że ekipa The Astronauts faktycznie podczas przygotowań do kreacji The Vanishing of Ethan Carter wykonywała mnóstwo zdjęć.

W nowej odsłonie bloga na oficjalnej stronie The Vanishing of Ethan Carter jeden z deweloperów wspomina o procesie tworzenia obiektów i tekstur w grze. Ważną częścią tej operacji jest w The Astronauts wykonywanie dokumentacji fotograficznej obiektów. Choć nikt nie wspomina o tym na rzeczonej witrynie, to z łatwością można zauważyć, że w tytule odwiedzimy świątynie identyczną z tą stojącą w Karpaczu. Chodzi o kościół ewangelicki Wang.

Gra na pierwszy rzut oka przypomina shootera FPP, ale to tylko pozory. Kwintesencją zabawy w The Vanishing o Ethan Carter ma być eksploracja klimatycznych miejscówek i szukanie mniej lub bardziej ukrytych śladów. Im więcej poszlak odnajdziemy, tym bardziej wymowne będą wizje bohatera, który posiada nadnaturalny dar - potrafi odtworzyć ostatnie chwile życia ofiar morderstw.

Wg planów gra ma zostać wydana w pierwszej kolejności na PC, a później również na konsolach next-genowych. Nie podano jeszcze niestety nawet przybliżonej daty premiery. Deweloperzy twierdzą jednak, że premiera jest kwestią kilku miesięcy, a nie lat.

Tagi: