Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.03.2014 19:49
Bravely Default może trafić na inne platformy
562V

Bravely Default może trafić na inne platformy

Jedną z najlepiej ocenianych produkcji na Nintendo 3DS-a jest Bravely Default – gra studia Silicon Studio pokazała, że Japończycy nadal potrafią tworzyć wyśmienite jRPG-i. Jak się okazuje tytuł ten może już w niedalekiej przyszłości trafić na nowe platformy! 

Prezes Silicon Studio - Takehiko Terada - powiedział, że aktualnie w studiu trwają dyskusje na temat rozwoju firmy:
 
W przyszłości możemy się rozwijać, ale nie mamy jeszcze jasnego planu. Trwają dyskusje o innych urządzeniach (w domyśle o pojawieniu się gry na innych platformach - red.) ale nie mamy jasnego planu. 
Sprawa jest o tyle ciekawa, że choć grę stworzyło Silicon Studio ze współpracą Square Enix, to właśnie wspomniana wyżej produkcja jest uważana za jedną z najlepszych odsłon Final Fantasy ostatnich lat - pomimo braku podtytułu. 
 
W kolejnej wypowiedzi Terada powiedział, że następny projekt studia będzie bardziej realistyczny:
 
W przyszłości chcemy stworzyć naprawdę realistyczną grę. Nie tak jak Bravely Default, które posiada kreskówkową grafikę, ale bardziej realistyczną produkcję. 
Warto wspomnieć, że Silicon Studio współpracuje z Sony nad projektem Morpheus, natomiast wcześniej obie firmy razem pracowały nad 3D Dot Game Heroes - ekskluzywnym tytułem na PlayStation 3.
 
To jak myślicie - Vita czy iOS? 

Tagi: 3ds bravely default Square Enix