Roger Żochowski Roger Żochowski 25.03.2014 14:42
Część twórców DriveClub straciła pracę - kolejna fala zwolnień w Sony
857V

Część twórców DriveClub straciła pracę - kolejna fala zwolnień w Sony

To już kolejny news, w którym informujemy o zwolnieniach bądź odejściach z Sony. O ile jednak ostatnio tyczyło się to konkretnych jednostek, tak teraz mamy do czynienia z istną falą zwolnień. 

Sony oficjalnie potwierdziło, że zaplanowało redukcję zatrudnienia w Evolution Studios, ekipie, która pracuje nad Driveclub. Oczywiście z miejsca wzbudziło to niepokój fanów, bowiem data premiery gry jest regularnie odwlekana, a ostatnio pojawiły się doniesienia, że tytuł zostanie gruntownie przebudowany. Przedstawiciel Sony dodał jednak, że zwolnienia "nie będą miały wpływu na rozwój Driveclub."
 
Niestety fala zwolnień dosięgła też inne studia. Karda pracownicza uszczupli się też w innych europejskich studiach takich jak Guerrilla Games Cambridge (twórcy Killzone: Najemnik) i SCE Sony London Studio.
 
Japońska firma nazywa to "regularnymi przeglądami", które pozwalają na tworzenie jeszcze lepszych i bardziej innowacyjnych gier oraz zapewniają rentowność projektów. Sony przypomniało przy okazji, że deweloperzy first-party są kluczem do kreatywnej strategii firmy, dzięki której w przyszłości będziemy mogli cieszyć się wspaniałymi produkcjami. Póki co nie podano jednak ile osób łącznie straci pracę. Nieco wcześniej podobne "porządki" Japończycy przeprowadzili w Sony Santa Monica, gdzie skasowano też nowe, niezapowiedziane IP.

Tagi: