Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 24.03.2014 08:43
The Chainsaw Incident - gra może działać w rozdzielczości 4K; dlaczego nie na Xbox One?
777V

The Chainsaw Incident - gra może działać w rozdzielczości 4K; dlaczego nie na Xbox One?

Microsoft pozwala deweloperom na samopublikowanie swoich gier na Xbox Live poprzez program ID@Xbox. Okazuje się jednak, że cały czas warunki korzystania z tego programu mogą nie być tak atrakcyjne, jak w przypadku współpracy z Sony.

Swoją cegiełkę do tematu gier indie dołożyło właśnie Origo Games, które tłumaczyło w wywiadzie z serwisem GamingBolt, dlaczego The Chainsaw Incident nie pojawi się również na Xbox One (grę zapowiedziano na PS4 i PS Vita).
 

"W tej chwili Microsoft posiada zbyt wiele wymogów, by coś samemu opublikować na ich platformie, włączając w to wymagania dotyczącego minimum marketingowego. Nasza gra będzie free-to-play i nie planujemy wersji pudełkowej, chyba że osiągniemy zaplanowaną kwotę na Kickstarterze. Poza tym pamiętajmy, że Killer Instinct jest też wspaniałą grą i będzie dominować na XONE jeszcze przez dłuższy czas" - wyjaśnił Adam McClard, prezes Origo Games.McClard potwierdził przy okazji, The Chainsaw Incident będzie działać w rozdzielczości 1080p/60 fps. Co ciekawe jednak - twórcy myślą o "aktualizacji 4K".
 

"Na razie mamy 1080p i 60 fpsów. Czy nie byłoby jednak niesamowicie wypuścić aktualizacji 4K po premierze? Nigdy nie mów nigdy" - powiedział prezes Origo Games.The Chainsaw Incident pojawi się w cyfrowej dystrybucji w tym roku. Czekamy na konkretną datę premiery.

 

Tagi: indie the chainsaw incident xbox one