redakcja PPE redakcja PPE 26.03.2014 00:05
PSX Extreme 200 od dzisiaj w sprzedaży!
2716V

PSX Extreme 200 od dzisiaj w sprzedaży!

PSX Extreme 200 już jest! 116 stron wypchaliśmy po brzegi najróżniejszymi materiałami. Zadowoleni powinni być czytelnicy, którzy zechcą z nami powspominać te 200 numerów, ale nie zapomnieliśmy również o tych, którzy cenią sobie aktualne recenzje i tematy. Nie mogło zabraknąć także konkursów. Zapraszamy do pełnej zapowiedzi!

Oto jest – PSX Extreme numer 200. Owoc prawie 17 lat pracy maniaków gier wideo. Marka, która mimo wielu przeciwności, wciąż trwa na trudnym polskim rynku prasy. Nie tylko dzięki naszej pasji, ale głównie dzięki Wam – czytelnikom. Bo przecież swoje istnienie zawdzięczamy temu, że co miesiąc chcecie nas czytać. Bez tego ta cała zabawa nie miałaby sensu. I za to, w imieniu całej zgRedakcji – dziękuję.
 
 
Gdybym napisał, że aktualny wysyp gier, które recenzujemy w numerze, jest niemile widziany, bo zbiegł się z jubileuszem PSX Extreme, mógłbym zostać uznany za bluźniercę. Jednak to fakt – wiosenne uderzenie znamienitych tytułów wypadło akurat w momencie, gdy świętujemy 200 numerów magazynu i każda kartka jest na wagę złota. Jak to pogodzić? Papieru nie rozciągniemy, ale możemy go dołożyć – dlatego dostajecie do rąk 116 stron pełnych smakołyków. Namówiliśmy Ścierę na zakulisowe wspomnienia z historii PE, pewne kultowe teksty powstały na nowo, przyglądamy się z perspektywy czasu naszym ocenom, zagranicznym eskapadom czy nietypowym wypadkom przy pracy. Znalazło się też miejsce na Wasze pytania do zgRedakcji oraz retrospekcje z pierwszych życiowych doświadczeń z PSX Extreme. Hyde Park pęka w szwach, a na kolejnych stronach wypatrujcie licznych konkursów i okazji do zgarnięcia ciekawych nagród.
 
 
 
 
A to dopiero początek uczty. Nie spodziewałem się „dychy” w PE#200 – a jednak. Titanfall, inFamous: Second Son, MGS V: Ground Zeroes, South Park: Kijek Prawdy, Dark Souls II, Donkey Kong: Tropical Freeze, Plants vs. Zombies: Warfare Garden – komu przypadła w udziale najwyższa nota? Przekonajcie się sami. 
 
 
 
 
 
Pochłaniając zawartość nowego numeru, dowiecie się także m.in. jakie były początki, a jak wygląda obecnie Polska na mapie deweloperów, czy opłacalne jest tworzenie gier AAA, jak biznesmeni zarżnęli Larę Croft, w jaki sposób gry skrywają rasistowskie treści, a jakich tytułów rozmaite rządy używają w celach propagandowych. Zdradzamy też czego oczekujemy od GTA VI, czy smoki istnieją naprawdę, jakie marki rządzą współczesną branżą oraz oceniamy, czy indyki mogą uratować horrory i jak sobie radzi nowy dystrybutor Nintendo na Polskę. Na deser m.in. historia serii Mortal Kombat, nostalgiczny rzut oka na narodziny Harvest Moon oraz jak zwykle stała porcja felietonów, wśród których ja podsumowuję mainstreamowe aspiracje gier, a Michał Walkiewicz obśmiewa ich nieporadną seksualność.
 
 
 
 
Prace nad „optymalizacją” naszego layoutu dobiegają końca. Ich finał poznacie za miesiąc wraz z nowym, lepszym papierem. Mamy nadzieję, że komplet zmian wpłynie pozytywnie na Wasze wrażenia z comiesięcznej lektury. [Grzegorz "Butcher" Drabik]. 
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMAT NUMERU
 
200 numerów PE – intro
PSX Extreme unplugged - Ściera o historii PSX Extreme
Epilog: Sroki za ogon
Spotkanie po latach. Dwóch - relacja ze spotkania redakcyjnego
Ekstremalna turystyka - Myszaq, HIV i Koso wspominają redakcyjne wyjazdy
Niedocenione i przecenione gry
PSX Extreme grami stoi
PS4 rulez!
Dzień Gracza
Przychodzi zgRed do czytelnika
Mój pierwszy raz z PSX Extreme - wspomnienia czytelników
Montujemy Ekstrima
Hyde Park - 24 redakcyjne Hyde Parki
Branża o nas
 
CO NOWEGO
 
Middle-earth: Shadow of Mordor
 
RECENZJE
 
 
NETWORK
 
Battlefield 4 – DLC
Call of Duty: Ghosts – Onslaught 
Dead Nation: Apocalypse Edition  
 
POCKET
 
PS Vita – wydanie drugie (test)
 
HARDKOR
 
Dojenie Węża
Komu opłaca się AAA?
Z deszczu pod rynnę - Nintendo w Polsce
Białe wygrywa - rasizm w grach
6 rzeczy, które chcemy w GTA VI
Na ratunek horrorom  
Interaktywna propaganda
Rekiny branży - 5 topowych marek branży gier wideo
To było grane – Harvest Moon
Obiecanki cacanki
Poza ekranem – Smocze legendy 
Mapa deweloperów – Polska
Martwa strefa – Core Design Ltd. 
Przez pryzmat serii – Mortal Kombat
Powrót do przeszłości – The Pyuuta Jr.
Graczpospolita
 
FELIETONY
 
Z dziennika gracza [Dżujo]
Babskie sprawy [Monika]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Fabularna tawerna [Zax]
Człowiek z liściem na głowie [HIV]
Z uKosa [Koso]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [Butcher]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
 
STAŁE RUBRYKI
 
Co Nowego 
Ohayo Nippon
Region Filmowy
Listy
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
Prenumeratę numeru kwietniowego wysyłamy w niedzielę, 23 marca. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.
 
E-wydanie jest już dostępne na platformach e-Kiosk i eGazety.
 

Tagi: