Roger Żochowski Roger Żochowski 20.03.2014 14:44
Ubisoft nie ufa technologii VR. Dlaczego?
807V

Ubisoft nie ufa technologii VR. Dlaczego?

Oculus Rift, Project Morpheus, niezapowiedziane gogle od Microsoftu - technologia VR wchodzi na salony i zaczyna być kreowana na mesjasza branży. Na Ubisofcie nie robi to jednak wielkiego wrażenia - firma pozostaje sceptyczna co do technologii VR podkreślając, kiedy może zmienić zdanie. 

Francuski gigant na chwilę obecną nie zamierza tworzyć żadnych gier wykorzystujących technologię VR, ponieważ jej po prostu nie ufa. Kiedy zacznie? Lionel Raynaud z Ubisoftu oznajmił, że będą się nad tym zastanawiać, gdy sprzęt trafi przynajmniej do miliona domów. 
 
Według niego tylko wtedy deweloperzy mogą poczuć, że jest sens tworzyć na to gry. Ubisoft zapewne chce nam tym samym powiedzieć, że produkcja gier będzie opłacalna tylko wtedy, gdy odpowiednia ilość osób będzie miała możliwość, by sięgnąć do portfela. 
 
Biorąc pod uwagę coraz większy hype na urządzenia VR milion egzemplarzy może sprzedać się po premierze w błyskawicznym tempie. Z drugiej strony nie mozna wykluczyć tego, że będzie to jedynie przejściowa moda, jak swego czasu boom na Wii czy PS Move. 

Tagi: