Roger Żochowski Roger Żochowski 19.03.2014 13:43
Kolejni czołowi twórcy opuszczają studia Sony - to już plaga
1495V

Kolejni czołowi twórcy opuszczają studia Sony - to już plaga

Niedawno informowaliśmy Was o tym, że szeregi Naughty Dog opuściła Dog Amy Hennig, która związana była ze studiem przez całą dekadę. Podobnie postąpił Jack Tretton, prezes SCEA przez wiele lat uważany za twarz Sony. Teraz dołączają do nich kolejni ważni pracownicy odpowiedzialni za takie serie jak God of War czy inFamous. Co się dzieje? 

Najpierw sieć obiegła wieść, że Stig Asmussen opuszcza szeregi Sony Santa Monica. Niedługo potem SCEA oficjalnie potwierdziło te doniesienia. Stig pracował w Sony od roku 2003 i był oczywiście zaangażowany w tworzenie trylogii God of War. W przypadku trzeciej odsłony serii awansował nawet na stołek dyrektora kreatywnego, a więc był niejako mózgiem całego projektu. Nie wiadomo jakie są przyczyny jego odejścia, wiadomo za to, że były już pracownik Sony Santa Monica zajmował się projektowaniem niezapowiedzianej gry, nad którą prace zostały wstrzymane. 
 
To jednak nie koniec przykrych wiadomości. Główny designer inFamous: Second Son, a więc produkcji, która lada dzień będzie miała swoją premierę, zapowiedział na Twitterze, że nie jest już pracownikiem Sucker Punch. W firmie spędził ponad 3 lata wcześniej pracując w Bungie nad serią Halo. 
 
Póki co nie ma powodów do paniki, choć trochę niepokojący jest fakt, że w tak krótkim czasie z czołowych firm podległych Sony odeszły trzy znaczące postacie. Oby na tym się skończyło. 

Tagi: