Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.03.2014 12:15
PlayStation 4 wiodącą platformą dla twórców serii Call of Duty?
629V

PlayStation 4 wiodącą platformą dla twórców serii Call of Duty?

Marka Call of Duty kojarzy się nam od jakiegoś czasu przede wszystkim z Xboksem. Okazuje się jednak, że Activision, zachęcone sukcesami sprzedaży PS4, może zwrócić się mocniej w kierunku hardware'u Sony.

W przypadku ostatniej generacji konsol to Xbox 360 był dominującą platformą dla deweloperów kolejnych odsłon Call of Duty. Kod gry powstawał przede wszystkim z myślą o Xboksie, a później był przenoszony na PS3. Ta sytuacja może się jednak odmienić w przypadku nowej generacji sprzętu. Tak przynajmniej twierdzi Pete Dodd, udzielający się na NeoGaf. Gość chwali się koneksjami w branży, a wcześniej jako pierwszy donosił o różnicach w rozdzielczości między Call of Duty: Ghosts na PS4 i XONE.
 

"Nie jestem jeszcze gotowy by wskakiwać na wagon "zagłady" Xbox One. Titanfall, albo jakaś inna gra, może odmienić losy tej platformy. Ale w tej chwili są powody do zmartwienia, pomimo dobrego startu XONE. PS4 sprzedaje się lepiej od wszelkich prognoz, a wydawcy się do tego dostosowują. Activision ma ogłosić niedługo, że PS4 stanie się platformą wiodącą dla serii CoD. Nie wiem czy dotyczy to DLC, ale trzeba pamiętać, że CoD było tytułem z X360, który przy okazji pojawiał się na PS3. Taka symboliczna zmiana miałoby duże znaczenie dla masowego odbiorcy".

 

Tagi: