Roger Żochowski Roger Żochowski 17.03.2014 14:25
Kultowy magazyn zniknie z rynku? Ogromne problemy brytyjskiego wydawcy
909V

Kultowy magazyn zniknie z rynku? Ogromne problemy brytyjskiego wydawcy

Nie jest tajemnicą, że w dobie Internetu prasa na rynku gier wideo ma się coraz gorzej, jednak są marki, których upadek wydawał się niemożliwy. Niestety problemy finansowe nie oszczędzają nikogo.

Wydawnictwo Future mające pod swoimi skrzydłami takie magazyny jak Edge, Official PlayStation Magazine (OPM) czy Official Xbox Magazine (OXM), ma bardzo poważne problemy. Mark Wood, prezes wydawnictwa, oznajmił, że nie uda się do końca obecnego roku fiskalnego uzyskać zaplanowanych wyników. To jednak nie wszystko. 
 
Zmniejszyliśmy zatrudnienie o blisko 300 osób w ciągu ostatnich dwóch lat, i proces ten nie jest jeszcze zakończony
 
- dodał Wood. Takie ruchy wpłynęły znacząco na ceny akcji Future, które dramatycznie spadły. Jeszcze nie tak dawno były one wycenione na nieco ponad 16 funtów. Po oświadczeniu w miniony czwartek ich wartość sięgała już 13 funtów, a w piątek spadła do 8.50 funta.
 
Prezes Future zna jednak powód takiego stanu rzeczy i podzielił się nim z redaktorem The Daily Telegraph.
 
Spodziewaliśmy się większej ilości reklam gier, które miały pojawić się na start nowych konsol. Ale wiele z nich zaliczyło poślizgi, co spowodowało znacznie mniejsze zyski z reklam.
 
- tłumaczy Wood. Niestety tak wygląda dzisiaj branża. Reklam jest coraz mniej, bo wielu wydawców woli reklamować się w mainstreamowych mediach, pismach dla pań i panów, gdzie przecież zawsze mogą zdobyć dodatkowych klientów. A że niewiernych marce i łatwo zmieniających upodobania? Nieważne. Na portalach czy w magazynach growych czytelnicy są świadomi jakości gier, świadomi istnienia danych marek. Po co więc w nich inwestować? Niestety takie podejście może się odbić kiedyś czkawką. Dla obu stron. 

Tagi: edge wielka brytania