<i>Użytkownik usunięty</i> Użytkownik usunięty 16.03.2014 17:45
Przegląd blogów #16
535V

Przegląd blogów #16

Powitać. W tym przeglądzie wiele fajnych tekstów. Daliście radę, widać, że poziom jest coraz lepszy! Co niezmiernie nas cieszy, z tygodnia na tydzień przegląd jest coraz obszerniejszy. Dziś na tapecie lądują blogi z okresu 16.12 - 10.01. Zapraszam do lektury w ten smutny niedzielny wieczór.

Unboxing konsoli z potencjałem

 

 

Każdy zna Ouyę. Choć konsola nie tak dawno narobiła sporo hałasu bijąc między innymi wszelkie rekordy na Kickstarterze to jednak dzisiaj nie słychać o niej zbyt wiele.  Roland Ninja przygotował bardzo profesjonalny tekst na temat jego pierwszych chwili z tą miniaturową konsolą.

 

„Domyślając się że dla większości graczy, OUYA jest tylko ciekawostką lub wręcz zakazanym owocem, który kusi wielu ale jednocześnie odstrasza, pozostawiając w obawie przed wyklęciem ze społeczności Hardcore'ów, przybyłem aby przeprowadzić, stosowny test! Mam ku temu nie lada sposobność, gdyż owa konsolka została mi sprezentowana pod choinkę przez mojego prywatnego mikołaja płci żeńskiej.” – reszta tutaj.

 

 

 

„Bo to Polska, nie elegancja Francja”

 

 

Polacy zawsze mają "pod górkę". Nawet w branży wideo, ale bądźmy optymistami w końcu trzeba walczyć o rozwój naszego hobby. Przynajmniej tak sądzi Genzo Ozora w swoim bardzo ciekawym wpisie. Zachęcam do przeczytania.

 

"Budżet Ministerstwa Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego w 2013 r. wyniósł 241 mln zł. Najwięcej środków przeznaczono na: ochronę zabytków i wspieranie dziedzictwa kulturowego (90 milionów – prawie 1/3 puli). Niestety ani jedna złotówka nie została przeznaczona na dofinansowanie developerów gier video i komputerowych." - dalsza część.

 

 

 

Prawdy i mity - PS4

 

 

I w zasadzie tytuł tegoż bloga jest też najlepszym jego opisem. Krótko po premierze PS4 pojawiło się dużo sprzecznych informacji związanych z konsolą i w gąszczu internetowego zalewu informacji ciężko rozgraniczyć co jest prawdą, a co nie. Adikon oddzielił dla nas ziarno od plew.

 

„Wymieniłem pięć głównych wątków i problemów w których zawarłem swoje spostrzeżenia z pierwszego miesiąca obcowania ze sprzętem dużej mierze wiele z tego co piszą ludzie na forach, portalach itp itd nie ma pokrycia z tym co jest w rzeczywistości. Co innego jak czytamy , jak ktoś wściekle bluzga na sprzęt bo ,, się grzeje jak stara z ojcem w łóżku (cytat z jednego z newsów na PPE) a co innego jak ma się sprzęt w domu na spokojnie i podda ocenie własnej konkretne problemy gdzieś wcześniej zasłyszane i zadanie sobie pytania czy owy problem jeśli istnieje , sprawia nam jakiś dyskomfort, przeszkadza u cieszeniu się sprzętem i grami itp itd.” – prawdy i mity PS4 tutaj.

 

 

 

Nintendo Wii U - wady i zalety - najbardziej obiektywnie jak mogłem

 

 

Choć na temat najnowszej konsoli Nintendo krążą różne opinie to jednego jej nie można zarzucić. Po raz kolejny firma konsekwentnie podąża obraną przez siebie ścieżką nie bacząc na konkurencję i stawiając przede wszystkim na oryginalność. dżony wypunktował wszystkie najważniejsze cechy Wii U, a tekst jak najbardziej warto przeczytać teraz w obliczu faktu, że Nintendo znalazło w naszym kraju nowego wydawcę.

 

„Ostatnio cała uwaga portalu, zresztą jak i całej branży, skupiona jest na nowych konsolach SONY i MICROSOFTU kompletnie zapominając o Wii U które jest z nami już ponad rok. Nic w tym dziwnego w końcu to SONY rządzi i dzieli na naszym rynku, gdzieś w okolicach kolan klęczy Microsoft a dopiero kilkanaście metrów dalej snuje się Nintendo. Nie zmienia to jednak faktu że Wii U istnieje i co najważniejsze dzięki temu że jest z nami rok wiemy o nim więcej niż o nowych konsolach konkurencji.” – całość tutaj.

 

 

 

Dwa słonie

 

 

Każdy popełnia błędy, wiec Nintendo i Sony też może. Jednak to my - gracze na tych błędach tracimy. Czy jest coś co może jeszcze uratować Vitę i Wii U? Zmiana polityki, a może niepowielanie błędów? Kubbu bardzo zgrabnie podsumował sytuację na rynku. 

 

"Pobawmy się przez chwilę w zabawę skojarzenia, z czym kojarzy wam się Sony? Z pewnością większość odpowiedzi zakręci się koło słodkich słówek o miłości do graczy wypluwanych przez marketingowców Sony. Nintendo to z kolei ci od kolorowych giereczek dla dzieci." - reszta tutaj.

 

 

 

Gry kiedyś były inne, co by było gdyby... i inne przemyślenia

 

 

Czy kiedyś było inaczej? Pytanie wraca jak bumerang, ale każdy może sobie czasami pogdybać, SmOOgi87 dosyć dobitnie przedstawia swoją opinię. Ale może właśnie przyszły takie czasy, by wymagać jak najwięcej od wydawców i deweloperów?

 

"Więc walnę prosto z mostu. Wiecie dlaczego gry 'wtedy' były inne, pal licho nasz młody/gówniarski wiek, pal licho grafikę. Wtedy nie liczyła się kasa, liczyło się ZAISTNIENIE na rynku, w świadomości graczy. Twórcy mieli więcej możliwości, bo nie byli skrępowani słupkami sprzedaży, tak jak ma to teraz miejsce, nie liczyli się wtedy, aż tak z budżetem, bo powiedzmy sobie szczerze, to były inne czasy, inna technologia, to wszystko było droższe, ale nie było parcia od strony wydawców i developerów na przysłowiowe szkło." - reszta.

 

 

 

Warte uwagi:

 

Bioter-sensei uczy. Lekcja trzecia: „Remake a Reedycja"- krótko i zwięźle, w tekście i na obrazkach Bioter wyjaśnia różnicę pomiędzy remakiem a reedycją w naszym światku. Klik

 

Gdzie ten Hype? - czyli dlaczego nie mam jeszcze next gena... – tym razem Iron ze swojego punktu widzenia wyjaśnia dlaczego nie nabył żadnej z konsol 8 generacji. Klik

 

Moje Top 10 reebotów, remaków z PSXa które przytuliłbym na nextgenach – można psioczyć na to, że twórcy gier męczą w kółko te same tematy, ale niektórym tytułom nowa jakość z pewnością by nie zaszkodziła. Klik

 

Moje osobiste Top 10, największych rozczarowań w świecie gamingu. – Kolejny wpis z cyklu „tytuł mówi wszystko”.  Roland Ninja postarał się także o bogatą argumentację swoich wyborów. Klik

 

Mniej znaczy więcej – dżony próbuje udowodnić ciekawą teorię, zgodnie z którą to X360 przebił PS3. Klik

 

Deprecjacja growego romansu - Adrian Kotowski  rozwodzi się nad poziomem romansów w grach wideo. Klik  

 

Gry wideo- wczoraj, dziś, jutro - wszystko się zmienia, gry także, tylko czy nadchodzące zmiany nas zadowolą? Klik.

 

Moje Podsumowanie Gracza na rok 2013 - Daaku przedstawia swój growych rok 2013. Klik

 

eRPeGowe perełki. Jak bałem się wchodzić po zmroku do lasu - Gothic - no i na koniec perełka z PC, tak PPE staje się portalem o PC haha. Klik

 

 

To tyle w tym tygodniu, mam nadziej, że się podobało. Proszę śmiało komentować i podsyłać swoje opinie na temat przeglądu, jak i samych tekstów. Dzięki za czas i do zobaczenia.

Tagi: przegląd blogów redakcja społeczność