SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.03.2014 19:52
Opłaca się odgrzewać piersi z kurczaka - już niedługo Lara zaliczy "szóstkę"
1263V

Opłaca się odgrzewać piersi z kurczaka - już niedługo Lara zaliczy "szóstkę"

Pod koniec marca Tomb Raider przekroczy próg sześciu milionów sprzedanych egzemplarzy! W tej sytuacji reboot Lary Croft będzie najlepiej sprzedającą się odsłoną serii w historii. 

W specjalnym komunikacie szef studia Crystal Dynamics – Darrell Gallagher – przypomniał nam, że wczoraj minął dokładnie rok od premiery najnowszego Tomb Raidera na PlayStation 3 i Xboksa 360 – od tego czasu gra zebrała wiele pozytywnych opinii i w zasadzie spełniło się marzenie całej firmy, która chciała przywrócić blask serii. Cel został osiągnięty z nawiązką, ponieważ do końca 2013 roku gra zebrała ponad 70 nominacji i różnorodnych nagród.

Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że tytuł jeszcze w 2013 przekroczył oczekiwane zyski, a nadal znajdują się zainteresowani, którzy chcą nabyć tę produkcję. Pewnie dużą cegiełkę do najnowszych wyników sprzedaży wnoszą wersje na PlayStation 4 i Xboksa One.

W tej sytuacji reboot serii stał się najszybciej sprzedającą się odsłoną serii – w ciągu pierwszego miesiąca od premiery – a dodatkowo Tomb Raider już niedługo trafi do rekordowej liczby odbiorców i stanie się najpopularniejszą opowieścią o Larze Croft.

To co – teraz najwyższy czas na drugą odsłonę?

Tagi: Crystal Dynamics reboot sprzedaż Square Enix tomb raider wyniki sprzedaży