Roger Żochowski Roger Żochowski 06.03.2014 14:42
Kiedy możemy spodziewać się obniżek cen PS4 i Xboksa One?
3041V

Kiedy możemy spodziewać się obniżek cen PS4 i Xboksa One?

PS4 i Xbox One są już od kilku miesięcy na rynku, więc część osób zaczęła się zastanawiać czy możliwa jest obniżka cen nowych konsol. Sprawę tę postanowiło skomentować EA.
 
Serwis Gamestop donosi, że jest to raczej mało prawdopodobne. Powołuje się przy tym na słowa Blake'a Jorgensena, odpowiedzialnego w firmie Elektroników za finanse.
 
W pewnym momencie Microsoft i Sony  przeprowadzą cięcia cen, co może poszerzyć rynek dla oprogramowania starej generacji.... Sądzę jednak, że stanie się to pod koniec roku, a może nawet dopiero w następne Boże Narodzenie. Nie znamy dokładnie tych planów, ale jest wątpliwe, by stało się to w najbliższym czasie.
 
Biorąc pod uwagę fakt, że PS4 sprzedaje się znakomicie (6 milionów), a Microsoft też nie może specjalnie kręcić nosem na popyt Xboksa One, o obniżkach cen żaden z gigantów zapewne nie chce nawet słyszeć. Polscy gracze są przyzwyczajeni do nieco innego scenariusza z racji tego, że na starcie nowe konsole straszyły zazwyczaj cenami, które spadały do przyzwoitego poziomu dopiero w kolejnych miesiącach. Wystarczy wspomnieć słynne 2700 złotych brutto, które trzeba było wyłożyć na PS2. W przypadku PS4 cena na naszym rynku nie była na całe szczęście zaporowa. 

Tagi: Electronic Arts Microsoft ps4 Sony xbox one