Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.03.2014 16:28
Rockstar Games wyróżnione przez organizatorów BAFTA
488V

Rockstar Games wyróżnione przez organizatorów BAFTA

Przedstawiciele Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych za całokształt twórczości postanowili wyróżnić, a zarazem nagrodzić studio Rockstar Games. Po raz pierwszy tym wyjątkowym osiągnięciem będzie mogła poszczycić się cała firma – wcześniej ten zaszczyt z branży elektronicznej rozrywki otrzymywały wyłącznie indywidualne persony. 

W sprawie tego wyróżnienia postanowił wypowiedzieć się Harvey Elliott, który w BAFTA piastuje miejsce w komitecie do spraw gier:

Rockstar podnosi poprzeczkę w każdym kolejnym aspekcie swojej twórczości. Od projektów,  przez mechanizmy, sposób przedstawiania historii, głębie obrazu i dźwięku, aż po sam proces tworzenia gier. To wyróżnienie jest zasłużone. 

To najwyższe wyróżnienie jest przyznawane od 1971 roku, jednak w tym czasie tylko czterech przedstawicieli naszej branży dostąpiło tego zaszczytu – Wiil Wright, Shigeru Myiamoto, Peter Molyneux oraz Gabe Newell. Rockstar Games jest pierwszą firmą, która została doceniona.

Gala wręczenia odbędzie się 12 marca w Londynie – nagrodę odbiorą Aaron Garbut, Dan Houser, Sam Houser i Leslie Benzies.

Jeśli jesteście zainteresowani – wcześniej przedstawiliśmy wszystkich nominowanych w 17 kategoriach

Tagi: bafta Grand Theft Auto V Rockstar Rockstar Games