Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.02.2014 19:39
Wielkie zmiany w Irrational Games! Co z serią BioShock?
1235V

Wielkie zmiany w Irrational Games! Co z serią BioShock?

Ken Levine, twórca serii BioShock, poinformował, że w Irrational Games będziemy świadkami wielkiej restrukturyzacji. W studiu zostanie wyłącznie 15 pracowników! Co dalej z flagową serią? A gdzie BioShock na PS Vitę? 

Jeśli wejdziecie teraz na główną stronę Irrational Games przeczytacie odrobinę przydługą wiadomość, w której Levine opowiada o początku powstania studia. Autor jest niezwykle dumny z osiągnięć, jednak pragnie ponownie skupić swoją energię na mniejszym zespole z płaskimi strukturami, w którym relacje z graczami będą bardziej bezpośrednie. Firma nadal będzie współpracować z Take-Two, a nowe gry zostaną wydawane wyłącznie w dystrybucji cyfrowej.

Patrząc na obecną sytuację na rynku i ogromny sukces BioShock Infinite jest to bez wątpienia niezwykle zaskakująca informacja. Pewnie mało kto mógł się spodziewać, że Irrational Games zostanie zmniejszone do 15 osób.

Oczywiście zapowiedziane dodatki do Infinite zostaną wydane, a teraz priorytetem dla Levine będzie znalezienie pracy dla zwolnionych pracowników. 

Marka BioShock została oddana do dyspozycji 2K Games, jednak jeśli jeszcze wierzyliście w pojawienie się produkcji z tego uniwersum na PS Vita, to właśnie w tym momencie możecie przestać marzyć.

Tagi: