Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.01.2014 08:25
Konsolowy przełom graficzny na horyzoncie - Polacy odmienią sposób tworzenia gier?
3935V

Konsolowy przełom graficzny na horyzoncie - Polacy odmienią sposób tworzenia gier?

Czekacie na fotorealistyczną grafikę? Póki co Xbox One i PlayStation 4 nie zafundowały nam naprawdę solidnego wizualnego kopa. Wygląda jednak na to, że w najbliższym czasie może dojść do przełomu. W dodatku fundowanego przez naszych rodaków.

Polska firma Better Reality pracuje aktualnie nad technologią zwaną Thorskan, która pozwala na łatwe skanowanie otoczenia w celu stworzenia jego odzwierciedlenia 3D. Better Reality twierdzi, że technologia powstaje na zamówienie producentów filmowych, takich jak 20th Century Fox. Możliwe będzie jednak wykorzystanie Thorskan również w przypadku gier.

Aktualnie z wczesnej wersji Thorskan korzysta The Farm 51, które przygotowuje strzelaninę Get Even, przeznaczoną na Xbox One i PlayStation 4. Gra pojawi się na rynku w 2015 roku. Kilka pierwszych screenshotów z Get Even możecie sprawdzić w tym miejscu.

 Poniżej znajdziecie demo techniczne technologii Thorskan. Efekty skanowania są wyśmienite – wirtualne środowisko odpowiada rzeczywistości. Co sądzicie o tej nowince – czy mamy do czynienia z przełomem, czy to tylko ciekawostka?

 

Tagi: grafika playstation 4 xbox one