Roger Żochowski Roger Żochowski 28.12.2013 13:55
Sony już myśli o dewelopingu PlayStation 5
5540V

Sony już myśli o dewelopingu PlayStation 5

Konsole kolejnej generacji wylądowały na rynku i zostaną z nami na kilka kolejnych lat, jednak żeby nie zostać w tyle giganci rynku już teraz muszą powoli planować, jaki będzie ich kolejny krok. W jednym z wywiadów jeden z przedstawicieli Sony wspomniał o PlayStation 5. 

Rozmówcą jednego z redaktorów MTV News był Scott Rohde odpowiedzialny za rozwój produktów marki sygnowanych logiem PlayStation. Mimo iż oczkiem w głowie Sony jest teraz PlayStation 4, Japończycy myślą nad tym, jak będzie wyglądała kolejna generacja.
 

Gdy tylko wypuścimy nową konsolę musimy złapać oddech, kilka następnych lat będzie czasem, w którym dopieszczamy system i staramy się sprawić, by był tak dobry, jak to tylko możliwe. Oczywiście bardzo szybko zaczynamy myśleć o tym co będziemy robić dalej. To kultura Sony. Zawsze musimy zrobić coś, co jest większe i lepsze niż to, co już zostało zrobione. Stworzenie nowej konsoli to nie tylko biznes, ale praca setek, jeśli nie tysięcy ludzi na całym świecie w tym inżynierów i naszych partnerów. 
 
Oczywiście Scott nie wie, jak będzie wyglądało PS5. Sony uważnie przyjrzy się rynkowi w najbliższych latach, by stworzyć odpowiadający zapotrzebowaniu sprzęt. Możemy jedynie domyślać się, czy PS5 będzie bliskie temu, z czym mieliśmy do czynienia do tej pory, czy może wraz z rozwojem dystrybucji cyfrowej i techniki dostaniemy coś zupełnie nowego. 

Tagi: playstation 5 Sony