Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.12.2013 20:02
Battlefield 4 zakazany w Chinach!
1442V

Battlefield 4 zakazany w Chinach!

Twórcy Battlefielda mają kolejny problem. Ostatnio pisaliśmy o pozwie zbiorowym skierowanym w stronę twórców, później Kuba wspominał o tym, że Chińczycy nie zgadzają się z obrazą swojego narodu, a już dzisiaj możemy poinformować o oficjalnym zakazie. Tym samym produkcja DICE trafiła do wąskiego grona zbanowanych produkcji.

W zasadzie tego mogliśmy się spodziewać. Chińczycy dbają o dobre imię swojego kraju i starają się, aby jakiekolwiek media nie tworzyły złego wizerunku, który następnie może zostać źle zinterpretowany. Z tego powodu chińskie Ministerstwo Kultury zakazało rozpowszechniania tej produkcji oraz wszystkich materiałów (newsów, DLC, zwiastunów) związanych z tym projektem. 

Jak wspomniał na początku tego tygodnia Kuba oskarżenia dotyczą kampanii single player oraz dodatku do sieciowych zmagań China Rising

Co ciekawe, w Chinach zbanowano aktualnie zaledwie cztery gry: Command & Conquer Generals, Football Manager 2005, Hearts of Iron oraz I.G.I.-2: Covert Strike. Pierwsza (Generals) oraz ostatnia (I.G.I.) gra z tej listy zostały zakazane, ponieważ według chińskich władz w tych produkcjach nieodpowiednio ukazano tamtejszą armię. Muszę przyznać, że mnie najbardziej zdziwił zakaz Football Managera, jednak w edycji 2005 Tybet był niezależnym krajem. 

Tagi: ban battlefield 4 DICE Electronic Arts