Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.12.2013 17:36
W co będziemy grać na początku przyszłego roku?
1308V

W co będziemy grać na początku przyszłego roku?

Przez ostatnie dwanaście miesięcy mieliśmy okazję zagrać w wiele wyśmienitych pozycji. Cieszyliśmy się z głośnych premier, poznaliśmy kilka wyśmienitych historii, a nawet zadebiutowały długo wyczekiwane konsole. Trzeba przyznać, że 2013 rok był dla graczy bardzo obfity… A jak będzie w 2014? Początek przyszłego roku zapowiada się wyśmienicie. 

Styczeń, czyli początek

Początek roku upłynie nam pod znakiem odgrzewanych kotletów, które będą smażyć dla nas dwie piękne panie. Natomiast sympatycy czegoś świeżego dostaną możliwość wypróbowania podobno najlepszą i najbardziej rozbudowanej historii w świecie „Smoczych Kul”. Zaś dla wybrednych pozostanie „indyk” od studia Stoic.

Premiery:
- 14.01: The Banner Saga
- 15.01: Assassin's Creed III: Liberation HD
- 24.01: Dragon Ball Z: Battle of Z
- 31.01: Tomb Raider (PlayStation 4 / Xbox One)

Luty, czyli wampir i błyskawica

Już w drugim miesiącu roku dostajemy wiele wyśmienitych kąsków. Jestem pewien, że rzesza naszych czytelników pozostawiła sobie starą generacje w domu, aby zasmakować drugiej przygody „Władców Cienia” lub nacieszyć oczy kolejnymi ubraniami Lightning. A wiecie, co w tym wszystkim jest najlepsze? Że jest jeszcze kilka innych gier, w które naprawdę warto zagrać.

Premiery
- 04.02: The LEGO Movie Videogame
- 27.02: Rayman Legends (PlayStation 4 / Xbox One)
- 28.02: Thief
- XX.02: Driveclub
 

Marzec, czyli pomocy…

Jeśli jeszcze nie zerkaliście na premiery w marcu, to możecie się ostro zdziwić. Dawno nie mieliśmy tak obładowanego miesiąca, z tak różnymi i jednocześnie ciekawymi produkcjami. Te 31 dni zapamiętamy na długo - nie będziemy jeść, nie będziemy pić, ale będziemy grać. Ja widzę tutaj przynajmniej pięć gier z serii „muszę to mieć”. Pytanie pozostaje jedno – skąd brać na to pieniążki i kiedy się z tego wszystkiego cieszyć?  

Premiery
- 07.03: Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky
- 07.03: South Park: The Stick of Truth
- 13.03: Titanfall
- 14.03: Dark Souls II
- 18.03: Metal Gear Solid V: Ground Zeroes
- 21.03: inFamous: Second Son
- 21.03: Final Fantasy X | X-2 HD Remaster
- 21.03: Watch Dogs (?)
- 25.03: BlazBlue: Chronophantasma

Czuję, że ktoś z wielkiej marcowej listy jeszcze wypadnie... W lutym także jest trochę za tłoczno... Ale gdyby stało się tak, że wszystkie tytuły z powyższych zestawień trafiłby do sklepów w podanych terminach... Będzie to prawdziwy armagedon dla portfeli.

Mogłem pominąć niektóre pozycje, ale mam nadzieję, że o największych hitach konsolowej branży nie zapomniałem... W takim wypadku - w jakie pozycje celujecie? ;)
 

Tagi: data premiery premiera