Kuba Kleszcz Kuba Kleszcz 21.12.2013 14:28
PS4 osiągnęło próg 250 tys. sprzedanych egzemplarzy w UK
1468V

PS4 osiągnęło próg 250 tys. sprzedanych egzemplarzy w UK

Od momentu premiery obu konsol minęło już trochę czasu, dlatego porównania wyników sprzedażowych z każdym dniem stają się coraz bardziej sensowne. PS4 i XONE sprzedają się bardzo dobrze, jednak to konsola Sony góruje w Wielkiej Brytanii.

PS4 sprzedało się dotychczas w ponad 250 tysiącach sztuk na terenie Wielkiej Brytanii, podczas gdy XONE na tym samym gruncie sprzedał się aż o 100 tysięcy egzemplarzy gorzej.

Kolejną garścią statystyk jest fakt, iż na zestaw PS4 + Knack tylko w ostatni weekend skusiło się więcej osób, niż w dowolnym momencie od premiery urządzenia Nintendo na zestaw WiiU + Super Mario 3D World.

PS4 pobiło także rekord najszybciej sprzedającej się konsoli na Wyspach, który dotychczas przez osiem lat dzierżyła inna konsola Sony, PSP, z wynikiem 185 tysięcy sprzedanych egzemplarzy.

Wśród gier w UK króluje z powrotem Call of Duty: Ghosts, spychając FIFA 14 na drugie miejsce w rankingu. Na trzecim stopniu podium uplasował się FPS od EA Battlefield 4.

Najlepiej sprzedającym się exclusivem Sony jest Killzone: Shadow Fall, jednak jego wynik podbija fakt, iż gra holenderskiego studia wchodziła w skład bundli z konsolą.

W świetle takich wyników pozostaje nam czekać na oficjalne dane z drugiego obozu, Microsoftu, by i zwolennicy XONE mieli czym się chwalić.

Tagi: microsoft news ps4 sony Wielka Brytania wyniki sprzedaży xone