Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.12.2013 20:00
Nowy "indyk" na PS Vita - tym razem coś dla fanów deskorolki
566V

Nowy "indyk" na PS Vita - tym razem coś dla fanów deskorolki

Już w przyszłym roku na małej konsoli Japończyków pojawi się kolejny niezależny projekt. Deskorolkowcy dostaną wiele różnorodnych tras, a ich zadaniem będzie pokonanie aren i jednoczesne zdobycie jak największej ilości punktów. A każdy błąd spowoduje dużą ilość siniaków. 

OlliOlli jest zręcznościową grą, za którą odpowiedzialny jest niezależne studio Roll7. Brytyjscy twórcy w przeszłości stworzyli kilka mobilnych produkcji, jednak ten projekt jest ich pierwszym tytułem na konsole. Gra jest współfinansowana przez firmę Sony Computer Entertainment.

Gameplay w OlliOlli  to typowa zręcznościówka, w której zainteresowani muszą przejechać przez trasę. Gracze poruszają się cały czas w prawą stronę ekranu, a podczas misji nie można się zatrzymać. Trzeba przy tym pamiętać o wykonywaniu jak największej liczby skomplikowanych trików, ponieważ posiadając odpowiednią liczbę punktów można zwyciężyć.  
 
Gra jest niezależną produkcją, która zawiera pięć różnych światów, jednak w każdym uniwersum można odkryć różnorodne trasy. Rozgrywka dzieli się na dwa tryby – w trakcie kampanii skaterzy muszą ukończyć wszystkie mapy, a podczas przejazdu osiągnąć odpowiedni wynik, zaś w trakcie rozgrywki dowolnej areny są generowane losowo.
 
Głównym atutem produkcji są sieciowe rankingi, dzięki którym gracze ze sobą rywalizują.
 
Produkcja opiera się na prostej, jednak bardzo przyjemnej dla oka grafice retro (16-bitów), natomiast utwory, które umilają rozgrywkę zostały stworzone przez niezależne kapele, takie jak Bo Ningnen, Left Lane Cruiser oraz Mizz Beats.
 
Zapraszamy na trailer:
 

Tagi: olliolli playstation vita roll7 trailer zwiastun