Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.12.2013 21:30
Oculus Rift z dużą dotacją. W ten projekt wierzą najwięksi!
1067V

Oculus Rift z dużą dotacją. W ten projekt wierzą najwięksi!

Marzenie wielu graczy już niedługo stanie się rzeczywistością. Firma Oculus VR otrzymała wielką pomoc finansową od spółki Andreessen Horowitz! Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku magiczne okulary mogą trafić do spragnionych użytkowników.

Marc Andreessen i Ben Horowitz w 2009 roku założyli organizację i przez lata wspierali różnorodne projekty milionami dolarów. Wcześniej pomoc otrzymali między innymi twórcy Facebooka, Skype’a oraz Twittera. 

Oculus Rift otrzymał od wspominanej spółki 75 milionów dolarów - jest to największa dotychczasowa pomoc, którą uzyskali przedstawiciele Oculus VR. Pierwsze 2,5 mln dolarów uzbierano na Kickstarterze, następne 16 mln przekazali pozyskani inwestorzy. 

Tak komentuje sytuację Mark Andreessen, który zasili zarząd Oculus VR - "Wierzymy, że Oculus nie tylko zmieni gry wideo, ale sprecyzuje na nowo podstawowe ludzkie doświadczenia w sferach takich, jak film, edukacja, architektura oraz nawet design"

Niegdyś mały projekt, marzenie graczy, a bardzo możliwe, że już niedługo zainteresowani będą mogli nabyć to urządzenie przyszłości. 

Tagi: