redakcja PPE redakcja PPE 14.12.2013 11:07
Najwyżej oceniane gry listopada!
1354V

Najwyżej oceniane gry listopada!

Przed Wami zestawienie najlepiej ocenianych przez użytkowników PPE gier listopada. Na dobre rozkręcił się nam next-genowy kocioł - zobaczmy, jak w Waszych oczach wypadły tytuły startowe nowej generacji.

Zacznijmy od najmocniejszego exclusive'a towarzyszącego premierze PlayStation 4. Killzone: Shadow Fall posiada 34 użytkowników, z czego 11 ukończyło już wątek fabularny. Najnowsze dziecko Guerrilla Games oceniliście na 8.

W Knack wielu upatrywało godnego platformera. Niestety tak branżowe recenzje, jak i przyznawane przez Was oceny dają do zrozumienia, że Mark Cerny i Sony Japan polegli. Tytuł na 6.6 nie jest wymarzonym otwarciem nowej generacji. 

Świeżo upieczonym posiadaczom PS4 czas umila też Resogun. Shump'em autorstwa Housemarque cieszy się 29 entuzjastów arkejdowej rozpierduchy, którzy przyznali grze wysokie 8.3.

Dalej lecą już startówki Xboksa One. Nawet pomimo braku polskiej premiery next-gena Microsoftu, część z Was zdołała się w niego zaopatrzyć. Na pierwszy ogień idzie Forza Motorsport 5 z notą 9.5, w którą aktualnie szarpie jeden bywalec naszego portalu. Dalej mamy ocenione przez Was na 8.8 Dead Rising 3, w które pogrywają 3 osoby. Przychylnym okiem popatrzyliście także na Ryse: Son of Rome - przygody spragnionego zemsty centuriona znalazły się w kolekcji pięciu graczy (dwóch pogromców hord oblegających Rzymskie prowincje ujrzało już napisy końcowe produkcji Crytek) i zdołały wyrwać solidne 8.5. Na koniec został Killer Instinct, w którym combosy dzielnie lepi dwójka fanów mordoklepek - przyznane przez Was 7.8 wskazuje, iż warto zainteresować się odrestaurowaną przez Double Helix Games marką.

W listopadzie Nintendo wystawiło zawodnika wagi ciężkiej w postaci Super Mario 3D World. W najnowszą odsłonę przygód hydraulika i ekipy szarpie trzech graczy. Maskotka Ninny nie spuszcza z tonu - grze wlepiliście budzące szacunek 9.6.

Next-genowych wersji doczekały się również szalenie popularne FPS-y - Call of Duty: Ghosts i Battlefield 4. Gra Infinity Ward zgarnęła kolejno 7.7 i 8 w wersji na PlayStation 4 i Xboksa One, natomiast wizję wojny totalnej od DICE oceniliście na 8.8 (PS4) i dziwnie niskie 3.5 (XO).

Poziom trzyma także Assassin's Creed IV: Black Flag na PlayStation 4. Gra Ubisoftu w next-genowym wydaniu pochłonęła 20 wirtualnych piratów, a jeden śmiałek zdołał ją nawet już ukończyć. Szorowanie pokładu, bitwy morskie, grabieże, nierząd i inne uroki życia wilka morskiego w 1080p oceniliście na 8.9.

Stawkę zamykają dwie gry Electronic Arts. FIFA 14 pochłonęła 34 fanów wirtualnej piłki nożnej zbierając następujące noty na poszczególnych platformach - 8.3 (PS4), 6 (XO), 7.6 (PS3), 8.2 (X360), 6.5 (Wii), 7.3 (PSV), 6 (PSP), 7.5 (3DS) i 5.8 (PS2). Asfalt fikcyjnego hrabstwa Redview County w Need for Speed: Rivals szoruje 19 spragnionych zawrotnej prędkości kierowców, którzy nie kryli swojego zadowolenia z pracy Ghost Games - 8.8 (PS4), 8 (XO), 9 (PS3), 8.3 (X360).

Warte odnotowania premiery listopada:

Tearaway - 8 (PSV)
The Legend of Zelda: A Link Between Worlds - 9.5 (3DS)
XCOM: Enemy Within - 9.3 (PS3)
LEGO Marvel Super Heroes - 9.1 (PS3), 9.5 (X360), 9.5 (PSV)
NBA 2K14 - 9 (PS4), 8.5 (PS3), 8 (X360)

Tagi: