Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 11.12.2013 13:33
Xbox One w krajach nordyckich dopiero w trzecim kwartale przyszłego roku? Co z Polską?
1596V

Xbox One w krajach nordyckich dopiero w trzecim kwartale przyszłego roku? Co z Polską?

Wedle anonimowych informatorów serwisu GameReactor, Xbox One oficjalnie pojawi się na terenie krajów nordyckich (Dania, Finlandia, Norwegia i Szwecja) dopiero w trzecim kwartale 2014 roku. Jeżeli donosy szpiegów z krainy deszczowców okażą się prawdą, to rychłą premierę next-gena Microsoftu w Polsce włożyć będzie można między bajki.

W końcu zamożna północ Europy to dla Redmond z pewnością ważniejszy rynek niż nasza ojczyzna. Na Xboksa One czekają także Holandia, Belgia, Szwajcaria i Rosja, które wyleciały z listy krajów, w których konsolę nabyć było można w dniu jej premiery. Chyba nie trzeba dodawać, że we wszystkich wymienionych państwach można zarobić dużo więcej niż na naszym podwórku?

Microsoft w chwili obecnej nie ma nic do przekazania w kwestii ukazania się swojego next-gena w kraju nad Wisłą. Oby tylko niezręczna cisza nie zwiastowała odsunięcia Polski na rok 2015...

Zawsze pozostaje import XO, ale w świetle braku gwarancji na terenie naszego kraju (o czym usilnie przekonuje mnie Roger), nie jest to zbyt dobrym pomysłem. No chyba, że komuś nie przeszkadza wyłożenie ponad 2 tys. zł na sprzęt, który może (choć nie musi) zamienić się w bezwartościowy kawał plastiku.

Tagi: europa microsoft polska xbox one