Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.12.2013 08:23
Nintendo gratuluje startu XONE i PS4, ale podkreśla że ma lepsze gry na Wii U
1443V

Nintendo gratuluje startu XONE i PS4, ale podkreśla że ma lepsze gry na Wii U

Co Nintendo sądzi o niedawnej premierze PlayStation 4 i Xbox One? Czy producenci Wii U czują się zagrożenie w związku z premierą konsol nowej generacji od Microsoftu i Sony? Sprawdźcie co uważa na ten temat Reggie Fils-Aime, prezes amerykańskiego oddziału firmy.

Reggie z Nintendo of America przemawiał w trakcie imprezy VGX 2013, podkreślając jak ważnym tytułem dla Wii U jest właśnie zapowiedziane Donkey Kong Country: Tropical Freeze. W trakcie wystąpienia ktoś z widowni zadał pytanie: co Nintendo sądzi o PS4 i XONE? Odpowiedź prezesa amerykańskiego oddziału Ninny znajdziecie poniżej.
 

 

"Ta branża kocha wszystko co nowe i ładne. Nie inaczej jest w przypadku tego hardware'u. A co jest dobre dla branży, jest i dobre dla Nintendo. Oni [Microsoft i Sony] zaliczają teraz znakomity start; kudosy dla nich. Ale w tej branży tak naprawdę liczy się to, co stanie się 6, albo 12 miesięcy od premiery sprzętu. (...) Cieszymy się z tego, że w prasie pojawia się tyle artykułów, w których można przeczytać, że Wii U jest najlepszym systemem na Boże Narodzenie. Tak twierdzi Times, Forbes i wiele innych redakcji. Ludzie zauważają, że ładny, świeży hardware to jedno, ale istotniejsze od tego jest posiadanie gier. A my dysponujemy w tej chwili zbiorem najlepszych tytułów. I to takich, w których nie zagracie nigdzie indzie. Więc czujemy się naprawdę usatysfakcjonowani z obecnej pozycji na rynku" - powiedział Reggie-Fils Aime podczas imprezy VGX 2013.

Tagi: