Roger Żochowski Roger Żochowski 08.12.2013 13:49
W Japonii ruszyła promocja PlayStation 4 na... stacjach kolejowych!
1949V

W Japonii ruszyła promocja PlayStation 4 na... stacjach kolejowych!

W naszym kraju na stacjach kolejowych prędzej możesz dostać w zęby niż trafić na jakąś konsolę. W Japonii tymczasem wychodząc z pociągu Twoim oczom ukazuje się... małe centrum rozrywki, w którym głównym bohaterem jest PlayStation 4!

O sprawie doniósł nam Mazzi, którego doskonale zapewne znacie z PSX Extreme i relacji z kolejnych edycji Tokyo Game Show na portalu. Na japońskich stacjach kolejowych podróżni mogą pograć sobie na PS4. Stoiska takie składają się między innymi z trzech pokoi, w których do konsol podłączone są kamerki. Japończycy mogą więc sprawdzić jak działa nowe PS Eye i gra The Playroom.
 
Ponadto w przybytku, do którego zawitał Mazzi było też 12 standów do grania z tytułami startowych, w tym Killzonem, Knackiem czy Trine 2. Obok można było złożyć preorder na PS4. Nie zapominajmy, że Japończycy dostaną konsolę dopiero w lutym. 
 
Ludzi wysiadających z pociągów centralnie witają oczywiście banery z PS4 i wspomniane stanowisko. Urocze hostessy nie marnują czasu i zapraszają zmęczonych biznesmenów do środka. Pełna kulturka. Można pomacać konsole i pada, a z tego, co donosi Mazzi, ludzie zapisywali się na preordery jak szaleni. To bardzo dobry chwyt marketingowy, bo po pierwsze Sony uderza w święta gdy ludzie są w nastroju. Dodatkowo fakt, że stacje w Japonii przeważnie są zatłoczone,  to również świetna reklama. Warto na koniec dodać, że pierwszy raz w historii Japończycy dostają nową konsolę Sony na długo po światowej premierze. 

Tagi: japonia PlayStation 4